Reprezentacja futsalu A

Nie udało się sprawić sensacji biało – czerwonym w drugim pojedynku z pięciokrotnymi mistrzami świata, Brazylią. I tak jak w pierwszym sparingu można było znaleźć wiele wspólnych elementów z meczem z Rosją na ME (1:1), tak niedzielna potyczka długimi momentami przypominała drugi, nieudany występ na mistrzostwach Europy z Kazachstanem (1:5).

Reprezentacja futsalu A

Z czterech dotychczasowych meczów z Brazylią nawet jednego nie zdołaliśmy zremisować. To już świadczy o skali trudności przed jaką w sobotnią noc stanęła drużyna Błażeja Korczyńskiego. Mecz ten był jednak najlepszym z wszystkich dotychczasowych występów reprezentacji Polski przeciwko canarinhos, a przy odrobinie szczęścia powinien się zakończyć remisem.

Reprezentacja futsalu A

W czternastce zawodników powołanych do reprezentacji Polski na towarzyski dwumecz z Brazylią znalazł się między innymi Michał Wojciechowski, który wraca do reprezentacji po dłuższej nieobecności. Gracz FC Toruń ma już na swoim koncie mecze przeciwko „Canarinhos”. – To zawsze wielka sprawa grać przeciwko Brazylii – mówi 29-letni zawodnik.

Reprezentacja futsalu A

Od mistrzostw Europy w futsalu minęły dwa miesiące. Biało-czerwoni w świąteczny weekend ponownie wybiegną na parkiet, a poprzeczka będzie zawieszona jeszcze wyżej niż na ME. W Wielki Piątek i świąteczną niedzielę Polska zmierzy się z pięciokrotnym mistrzem świata, Brazylią. – Nie ma się co oszukiwać, Brazylia a chociażby nasze ligowe granie to trochę inna dyscyplina – przyznaje trener reprezentacji Polski, Błażej Korczyński.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Polityka prywatności