Reprezentacja A

Kamil Glik doszedł do pełni zdrowia i pojawił się w pierwszym składzie reprezentacji Polski na mecz z Macedonią Północną w Skopje. – Jeszcze przed spotkaniem mówiłem, że czeka nas ciężkie starcie i tak rzeczywiście było. Mówiąc po piłkarsku – dzisiaj było dużo „rzeźby”, a mało tej gry w piłkę, ale najważniejsze, że wygraliśmy. Naszym priorytetem jest pojechać na mistrzostwa Europy – powiedział po ostatnim gwizdku sędziego obrońca polskiej kadry.

Reprezentacja A

Spodziewać się można było, że Macedonia Północna postawi się biało-czerwonym i będzie dążyła do zwycięstwa. Nikt nie przypuszczał jednak, że aż tak niebezpieczni będą nasi rywale w Skopje. Choć pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, po zmianie stron na plac gry wszedł Krzysztof Piątek i zrobił swoje, bo kilka chwil później od pojawienia się na boisku ugasił zapędy Macedończyków. Polacy wygrali 1:0 i do Warszawy wracają z trzema cennymi punktami.

Reprezentacja A

Arbiter Tobias Stieler został wyznaczony na arbitra głównego meczu reprezentacji Polski z Izraelem, który zostanie rozegrany 10 czerwca o godzinie 20:45 na PGE Narodowym. Na liniach pomagać mu będą Mike Pickel i Marco Achmüller, a na sędziego technicznego nominowano Christiana Dingerta.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski dziś o godzinie 20:45 rozegra w Skopje trzeci grupowy mecz eliminacji mistrzostw Europy 2020. Rywalem kadry Jerzego Brzęczka tym razem będzie bardzo mocno zmotywowana Macedonia Północna, która w tych kwalifikacjach również nie przegrała jeszcze spotkania. Biało-czerwoni mają jednak tylko jeden cel – zwyciężyć i postawić kolejny krok w drodze na EURO 2020.

Reprezentacja A

Marcin Gortat o: odejściu z piłki do koszykówki (w wieku 18 lat!), swojej wyjątkowej koszulce z NBA (Orlando Magic!), Królu Arturze (Borucu) i kibicowaniu ŁKS Łódź (przede wszystkim!) oraz Manchesterowi United. Robert Lewandowski o: czasie dużych zmian w życiu (z Legii do Znicza), dziecięcych nerwach przed przełajami i trzech karygodnych błędach reprezentacji przy straconej bramce. No i obaj o… „słynnym” wewnętrznym meczu na Mazurach przy świetle księżyca.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności