Reprezentacja A

Co Paulo Sousa powiedział na ostatniej odprawie? Jak drużynę tuż przed meczem motywował Robert Lewandowski? Jakie wskazówki selekcjoner przekazał w przerwie? To tylko część z mnóstwa wątków, które zbudowały nam ponad dwudziestominutowe kulisy trzech dni wokół wyjazdu do Budapesztu na pierwszy mecz eliminacji mistrzostw świata 2022. Mecz, dodajmy, totalnie szalony – finalnie Węgry zremisowały w nim z reprezentacją Polski 3:3. Zobaczcie sami, jak to wszystko wyglądało od środka – bliżej biało-czerwonych po prostu nie da się zajrzeć!

Reprezentacja A

28 marca 2006 roku Łukasz Fabiański zadebiutował w reprezentacji Polski. 15 lat późnej, dokładnie tego samego dnia, zaplanowano mecz Polaków w eliminacjach mistrzostw świata z Andorą w Warszawie. 36-letni bramkarz w tym czasie rozegrał w biało-czerwonych barwach 55 spotkań. Przedstawiamy 15, naszym zdaniem najważniejszych, momentów Fabiańskiego w kadrze narodowej.

Reprezentacja A

To był naprawdę szalony mecz! Od 0:2, przez 2:2, 2:3, aż po wyrównanie w końcówce spotkania. Spotkanie Węgry – Polska w pierwszej kolejce eliminacji mistrzostw świata 2022, które było jednocześnie debiutem Paulo Sousy w roli selekcjonera reprezentacji Polski, ostatecznie zakończyło się podziałem punktów. Bramki dla naszej drużyny zdobyli w drugiej części spotkania Krzysztof Piątek, Kamil Jóźwiak i Robert Lewandowski. Prezentujemy obszerny skrót tego meczu, a w nim wszystkie najciekawsze akcje, jakie zobaczyliśmy na stadionie w Budapeszcie.

Reprezentacja A

W związku ze złym samopoczuciem i podwyższoną temperaturą u jednego z zawodników reprezentacji Polski, który został natychmiast odizolowany od reszty kadry, sztab drużyny narodowej zdecydował nie czekać na wyniki testów na obecność koronawirusa i od razu dodatkowo powołać bramkarza Karola Niemczyckiego z Cracovii.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski U-21 rozpoczyna nowy rozdział - rozdział pod tytułem „Przygotowania do eliminacji Mistrzostw Europy”. Prowadzona przez Macieja Stolarczyka kadra przebywa obecnie na zgrupowaniu w hiszpańskim San Pedro Del Pinatar, gdzie rozegra dwa mecze towarzyskie. W pierwszym z nich rywalem Polaków będzie reprezentacja Arabii Saudyjskiej w kategorii U-20. Pierwszy gwizdek sędziego równo o godzinie 13:00.

Reprezentacja A

W czwartkowym meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 z Węgrami w Budapeszcie Kamil Glik wystąpił po raz 80. w barwach reprezentacji Polski i tym samym dołączył do Klubu Wybitnego Reprezentanta. 33-letni obrońca pojawił się na placu gry w 58. minucie, zmieniając Michała Helika. Mimo że biało-czerwoni najpierw przegrywali w tym spotkaniu 0:2, a następnie 2:3, potrafili doprowadził do remisu i wywieźli z Budapesztu cenny punkt. Pokazali charakter.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności