Reprezentacja A

We wtorek swoje mecze rozgrywało kilku reprezentantów Polski. W spotkaniu „polskich” zespołów w Neapolu – Napoli Arkadiusza Milika oraz Piotra Zielińskiego zremisowało 1:1 z Torino FC Karola Linettiego. Przy golu na 1:1 w drugiej minucie doliczonego czasu gry Lorenzo Insigne asystował Piotr Zieliński. On i Linetty spędzili na murawie maksymalny czas. Tak samo jak Kamil Glik, którego Benevento wygrało drugi pojedynek z rzędu, a Polak zaliczył 14 występ w barwach tej drużyny od pierwszej do ostatniej minuty, oraz Sebastian Walukiewicz (trzynasty mecz w barwach Cagliari w trwającym sezonie ligowym).

Reprezentacja A

To był zdecydowanie najlepszy rok dla Roberta Lewandowskiego w piłce klubowej. Napastnik Bayernu Monachium przede wszystkim sięgnął po upragnioną Ligę Mistrzów, ale i zwyciężył w Bundeslidze, DFB Pokal, Superpucharze Niemiec oraz Superpucharze Europy. Osiągnięcia i rekordy sprawiły, że „Lewy” znalazł się w finałowej trójce z Cristiano Ronaldo oraz Leo Messim i wygrał nagrodę Piłkarza Roku FIFA. Jak przedstawiają się liczby Polaka w kończącym się roku kalendarzowym? Sprawdzamy!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności