Reprezentacja A

Nowy sezon nie mógł się lepiej rozpocząć dla Pawła Bochniewicza. 24-latek został kapitanem Górnika Zabrze, który wygrał trzy pierwsze spotkania, dwa w PKO Ekstraklasie i jedno w Fortuna Pucharze Polski. Obrońca rodem z Dębicy nie tylko bardzo dobrze zagrał w tych starciach w defensywie, lecz również zdobył dwie bramki. Efekt? Premierowe powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski i wielce prawdopodobny transfer do holenderskiego SC Heerenveen.

Reprezentacja A

Po bardzo dobrym sezonie w barwach ACF Fiorentiny we włoskiej Serie A Bartłomiej Drągowski został powołany do reprezentacji Polski na wrześniowe mecze z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną w ramach rozgrywek Ligi Narodów UEFA. Dla 23-letniego bramkarza to druga nominacja do drużyny narodowej od selekcjonera Jerzego Brzęczka. Wciąż czeka jednak na debiut w biało-czerwonych barwach. – Powołanie to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Przyjechałem na zgrupowanie po naukę – powiedział w rozmowie z Łączy Nas Piłka Drągowski.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski jest już w Amsterdamie, gdzie w piątek o godzinie 20:45 zagra mecz Ligi Narodów UEFA z Holandią. – Zdajemy sobie sprawę z ogromnej siły rażenie naszego rywala, ale my również mamy plan na ten mecz. Jestem przekonany, że jeśli go zrealizujemy, będziemy wracać z Amsterdamu z satysfakcją – powiedział na oficjalnej konferencji prasowej na Johan Cruijff ArenA Jerzy Brzęczek.

Reprezentacja A

Jeszcze w sierpniu w piłkarskiej federacji w Holandii pracował Ronald Koeman, który odpowiadał za wyniki reprezentacji. To jego zasługą jest wyprowadzenie „Oranje” z marazmu, stworzenie z drużyny narodowej tego kraju liczącej się siły (ponownie) w Europie. Rządy Koemana w kadrze otworzyły nowy rozdział tejże, ale to już przeszłość. Doświadczony szkoleniowiec poszedł ratować podupadającą potęgę FC Barcelony. Tymczasowo – przynajmniej tak zapewniają media, reprezentację poprowadzi więc Dwight Lodeweges.

Reprezentacja A

Na dwa tygodnie przed pierwszym spotkaniem w Lidze Narodów UEFA w reprezentacji Holandii doszło do wielkiej zmiany. Z drużyną narodową pożegnał się Ronald Koeman, który zdecydował się objąć stery Barcelony. W Holandii nie szukano od razu szkoleniowca ze znanym nazwiskiem, z dużymi sukcesami trenerskimi. W dwóch najbliższych meczach w Amsterdamie zespół „Oranje” ma poprowadzić Dwight Lodeweges, dotychczasowy asystent Koemana.

Reprezentacja A

Zastanawiacie się, czemu piłkarze chodzą na zgrupowaniu w maseczkach? Lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski, w naszym vlogu z minionych dwóch dni opowiada jednoznacznie, dlaczego ich brak – zgodnie z protokołem i procedurami UEFA – mógłby się dla nas skończyć walkowerem w meczach Ligi Narodów. Co poza tym działo się za kulisami? Jak na w pełni „negatywną” grupę – sporo wesołego! Stary dobry „Jędza” domagający się dziewiątki po Lewym, niezniszczalny „Góral” po ekstremalnie długiej podróży z Kazachstanu czy „Szymi” pytający „Karbo” wprost, jak to będzie z tym Napoli. Włączajcie od razu!

Reprezentacja A

Kiedy zaczynał swój piłkarski rozwój w Willem II Tillburg, treningi łączył z pracą na pół etatu w znanej restauracji Oncle Jean w Bredzie, dokąd dojeżdżał pociągiem i rowerem. Dorabiał, zmywając naczynia. Kilka lat później stał się bohaterem najdroższego transferu w historii za obrońcę. Virgil van Dijk jest w tej chwili najbardziej rozpoznawalnym piłkarzem reprezentacji Holandii, gwiazdą Liverpoolu oraz czołowym zawodnikiem świata.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności