Reprezentacja A

Karol Linetty na wtorkowym treningu UC Sampdorii doznał urazu mięśnia przywodziciela, który wykluczy go z najbliższego zgrupowania reprezentacji Polski i meczów kwalifikacji mistrzostw Europy 2020 z Łotwą (10 października, 20:45, Ryga) oraz Macedonią Północną (13 października, 20:45, Warszawa). W miejsce 24-letniego pomocnika selekcjoner Jerzy Brzęczek powołał dodatkowo Dominika Furmana z Wisły Płock.

Reprezentacja A

Bayern Monachium w Londynie miał problemy, Manuel Neuer musiał się napracować i raz wyciągnąć piłkę z siatki, ale im dłużej trwało spotkanie, tym więcej do powiedzenia miał mistrz Niemiec. A gdy zespół Roberta Lewandowskiego wchodzi na najwyższe obroty, to i Polak ma swoich okazje, których w tym sezonie nie marnuje, a Bayern potrafi nokautować. W Londynie skończyło się na wyniku 7:2 dla gości.

Reprezentacja A

Dawid Kownacki doznał urazu mięśnia przywodziciela, który wykluczy go z najbliższego zgrupowania reprezentacji Polski i meczów kwalifikacji mistrzostw Europy 2020 z Łotwą (10 października, 20:45, Ryga) oraz Macedonią Północną (13 października, 20:45, Warszawa). W miejsce napastnika Fortuny Duesseldorf nie zostanie dodatkowo powołany żaden zawodnik.

Reprezentacja A

Harry Kane i Robert Lewandowski są w zgodnej opinii wielu ekspertów i ludzi zajmujących się piłką najlepszymi, typowymi „dziewiątkami” na świecie. Wtorkowy mecz, w którym Tottenham Hotspur zmierzy się z Bayernem Monachium (godz. 21:00, transmisja w Polsat Sport Premium 1) będzie okazją do bezpośredniej konfrontacji najlepszych strzelców „Kogutów” oraz Bawarczyków. Anglik i Polak mają już po jednym trafieniu w tej edycji Ligi Mistrzów, a to zapewne dopiero początek ich dokonań.

Reprezentacja A

– W piłce, generalnie w życiu, trzeba mieć szczęście i trafić na odpowiednich ludzi. Tak było w przypadku Radka – opowiada Kamil Koprowski, szkoleniowiec z Arki… Pawłów. To on namówił na wizytę w Kałkowie trenera kadry województwa świętokrzyskiego, aby zobaczył w akcji pewnego młodzieńca. Był nim Radosław Majecki, dziś podstawowy bramkarz Legii Warszawa, który otrzymał pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności