Reprezentacja A

Gdy mijał rywala, to mówiono, że robi to z dala od bramki. Gdy na nią strzelał, to machano ręką, bo przecież nie trafił. Gdy strzelił, to wskazywano, że goli ma zbyt mało. Niewidoczny, średni, bez wpływu lub nie realizujący swojego potencjału – tak długo odbierany był Piotr Zieliński. Może więc to dobry czas, by jednak dostrzec, że pomocnik reprezentacji Polski i Napoli wszedł w najlepszy wiek piłkarskiej dorosłości i ma tego efekty. Bo to też lekcja o tym, jak dojrzewają piłkarze.

Reprezentacja A

Jeden z kilkudziesięcioma meczami w reprezentacji, drugi dopiero co stawiający w niej pierwsze kroki. Jeden z sukcesami w zagranicznej piłce, ograny w Serie A, Ligue 1, drugi na początku tej drogi, choć jego marka z miesiąca na miesiąc rośnie. Kamil Glik oraz Sebastian Walukiewicz to koledzy z drużyny narodowej, przeciwnicy w lidze włoskiej, a także przedstawiciele dwóch odrębnych stylów bronienia. – Kamil pochodzi ze starej szkoły, Sebastian zaś jest nowocześnie grającym obrońcą – twierdzi były obrońca reprezentacji Polski Piotr Czachowski.

Reprezentacja A

Krótka przerwa świąteczno-noworoczna i powrót na boiska – Polacy grający w Serie A nie mieli za wiele czasu na naładowanie energii przed zbliżającym się maratonem ligowych meczów. W niedzielę odbędzie się 15. kolejka, dojdzie w nich do bezpośredniego starcia reprezentantów Polski. Ciekawy pojedynek, bo z liderem tabeli – AC Milanem – czeka Kamila Glika z Benevento oraz Arkadiusza Recę – wyjazd na Inter. Z kolei Wojciech Szczęsny i jego Juventus zmierzy się z Udinese.

Reprezentacja A

Tuż po Nowym Roku do gry wróciło szerokie grono reprezentantów Polski. Świetnie z Bundesligą przywitał się w sobotę Krzysztof Piątek, który trafił do siatki w meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen. W niedzielę zaś jednym z głównych architektów zwycięstwa SSC Napoli w starciu z Cagliari Calcio okazał się zdobywca dwóch bramek, Piotr Zieliński. Do grona strzelców goli dołączył też Robert Lewandowski, który dwa razy pokonał bramkarza 1. FSV Mainz 05. Zapraszamy do śledzenia naszego raportu kadrowicza!

Reprezentacja A

Po przerwie pandemicznej, po dziesięciu miesiącach czekania na mecze reprezentacji, po ściśnięciu kalendarza rozgrywek i po meczach z bardzo trudnymi rywalami w Lidze Narodów – wiele działo się jesienią 2020 roku. Podsumowujemy w pięciu punktach to, co najważniejsze z udziałem reprezentacji Polski, Jerzego Brzęczka i jego piłkarzy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności