Reprezentacja A

Reprezentacja Polski w najnowszym rankingu FIFA awansowała o dwa miejsca i zajmuje obecnie 19. pozycję. W zestawieniu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej czołówka pozostała taka sama. Przewodzi Belgia, na drugiej lokacie jest Francja, a na trzeciej Brazylia. Kolejny ranking FIFA opublikuje 19 grudnia.

Reprezentacja A

Jacek Góralski będzie musiał ściskać kciuki przed telewizorem, kiedy Jakub Świerczok i jego koledzy z Łudogorca Razgrad będą walczyć w Moskwie z CSKA (godz. 18:55, transmisja Polsat Sport Premium 6) o awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Przed taką samą szansą stanie Tomasz Kędziora z Dynamem Kijów, które zagra na wyjeździe z Malmoe FF (godz. 21, transmisja Polsat Sport Premium 4).

Reprezentacja A

Robert Lewandowski pisze swoją historię w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W przedostatniej kolejce fazy grupowej najskuteczniejszy zawodnik Bayernu Monachium potrzebował zaledwie kwadransa, żeby czterokrotnie pokonać golkipera Crveny zvezda. – Nawet nie zastanawiałem się, co może nam dać to zwycięstwo. Drużyna jest najważniejsza – przyznał „Lewy” w pomeczowym wywiadzie.

Reprezentacja A

Która część rajdu Roberta Lewandowskiego przy golu na 2:1 była najlepsza? Sam moment przyjęcia piłki, gdy zgubił dwóch rywali? Czy to jak zwinnie zbiegł do środka, by następnie zmylić rywali odbiciem do boku? A może wykończenie całej akcji, uderzenie z niełatwej pozycji, ale wystarczająco mocno i precyzyjnie, by pokonać jednego z najlepszych golkiperów na świecie? Przy całej nadziei kibiców na kolejne gole najlepszego strzelca w reprezentacji Polski, to ta bramka jest najpiękniejszą, którą zdobył w narodowych barwach. Jednak niech będzie to tylko punkt wyjścia do rozmowy o tym, czym drybling jest.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności