Reprezentacja A

Bardzo dobre spotkanie w barwach Derby rozegrali dwaj młodzi reprezentanci Polski, czyli Krystian Bielik oraz Kamil Jóźwiak. Bielik otworzył wynik, Jóźwiak zaś asystował przy czwartym golu swojej drużyny. Derby wygrały 4:0 na wyjeździe z Birmingham i na chwilę oddaliły się od strefy spadkowej. Asystę (szóstą w sezonie) zanotował także Mateusz Klich, a jego Leeds United wysoko, bo aż 5:0, ograło West Bromwich Albion (Kamil Grosicki przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych). Z kolei starcie Jana Bednarka z Łukaszem Fabiańskim zakończyło się bezbramkowym remisem. Fabiański piąty raz w bieżących rozgrywkach Premier League zdołał zagrać na zero z tyłu. Bednarek zagrał od pierwszej do ostatniej minuty.

Reprezentacja A

Robert Lewandowski otrzymał kolejne wyróżnienie za wyjątkowy, przełomowy 2020 rok. Kapitana reprezentacji Polski i napastnika Bayernu Monachium doceniono na gali Globe Soccer Awards, którą zorganizowano w Dubaju w słynnym wieżowcu Burdż Chalifa. „Lewemu” przyznano nagrodę dla najlepszego piłkarza roku. – To trofeum bardzo dużo dla mnie znaczy, bo udało się dokonać wielkich rzeczy. Chciałbym podziękować kolegom z drużyny, trenerowi. Dziękuję także mojej rodzinie, która była cierpliwa i zawsze mnie wspierała. Dziękuję również mojemu tacie, który patrzy na mnie z góry – powiedział Robert Lewandowski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności