Reprezentacja A

Dlaczego reprezentacja Polski musi wygrywać jak najwięcej nie tylko do potwierdzenia awansu na Mistrzostwa Europy w 2020 roku? Co świadczy o świetnej defensywie biało-czerwonych w trwających eliminacjach? Dlaczego Krzysztofa Piątka jest tak trudno upilnować? Po czerwcowych meczach z Macedonią (1:0) i Izraelem (4:0) patrzymy na trzy kluczowe aspekty związane z drużyną Jerzego Brzęczka.

Reprezentacja A

W najnowszym rankingu opublikowanym przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej reprezentacja Polski zajmuje 19. miejsce. W porównaniu z poprzednim notowaniem biało-czerwoni awansowali o jedną pozycję. W zestawieniu prowadzi Belgia, na drugiej lokacie jest Francja, a na najniższym stopniu podium sklasyfikowano Brazylię.

Reprezentacja A

Fantastyczna atmosfera, znakomity styl, wielkie zwycięstwo. Zobaczcie, jak Polska po świetnej grze pokonała Izrael 4:0 (1:0) – bramki dla „biało-czerwonych” zdobyli: Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Damian Kądzior. Zobaczcie i POSŁUCHAJCIE, bo przedstawiamy skrót bez głosu komentatora. Przekonacie się, w jak fenomenalny sposób na mecz Polaków reagował wypełniony po brzegi stadion PGE Narodowy w Warszawie.

Reprezentacja A

Dlaczego Piątek nie pokazał cieszynki? Co kapitan Lewandowski mówił zespołowi tuż przed wyjściem na mecz? Kto po spotkaniu uznał, że może umierać? Przed Wami momenty, które mogą być przełomowe dla reprezentacji Polski prowadzonej przez Jerzego Brzęczka. Dlatego tym bardziej warto zobaczyć, jak od środka – we wnętrzu drużyny – wyglądał wygrany w świetnym stylu mecz z Izrealem. Zapraszamy!

Reprezentacja A

– Ciężko kontrolować emocje, szczególnie w takim momencie i przy takiej widowni, jak dziś. Na trybunach była cała moja najbliższa rodzina, żona i przyjaciele. Trafiłem idealny moment i bardzo się cieszę, że właśnie w taki sposób kończę ten sezon. To był bardzo dobry czas, zarówno w Dinamie, jak i reprezentacji pod wodzą trenera Jerzego Brzęczka – powiedział po meczu strzelec czwartego gola dla biało-czerwonych w eliminacyjnym meczu z Izraelem, Damian Kądzior.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski po bardzo dobrym meczu pokonała na PGE Narodowym w Warszawie 4:0 Izrael i po czterech kolejkach eliminacji mistrzostw Europy 2020 ma na swoim koncie komplet 12 punktów. – Izrael trafił dzisiaj na bardzo silną Polskę i nie był w stanie nic ugrać – powiedział po zakończeniu spotkania Piotr Zieliński.

Reprezentacja A

Robert Lewandowski w meczu z Izraelem (4:0) nie tylko strzelił 57 gola w reprezentacji Polski, ale zaliczył w niej także 106 występ, zrównując rekord Jakuba Błaszczykowskiego. – Dziś dostosowaliśmy się do przeciwnika, ale też wróciliśmy do tego, jak sami powinniśmy grać. Przede wszystkim byliśmy cierpliwi, strzeliliśmy gola przed przerwą, a później tak naprawdę dokończyliśmy dzieła – powiedział kapitan biało-czerwonych.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności