Reprezentacja A

Za nami wszystkie tegoroczne spotkania kadr narodowych. To dobry czas na podsumowanie dokonań reprezentacji Polski, które walczą o punkty kwalifikacji międzynarodowych turniejów oraz biorą udział w turniejach finałowych. W ostatniej części przyglądamy się rokowi 2019 w wykonaniu seniorskiej reprezentacji Polski.

Reprezentacja A

Gdzie będzie baza Polaków i z kim zmierzymy się przed Euro? W którym z miast turnieju zagramy jeden mecz, a w którym dwa? Selekcjoner Jerzy Brzęczek, prezes Zbigniew Boniek, sekretarz generalny Maciej Sawicki oraz trener reprezentacji Szwecji Janne Andersson podzielili się z nami swoimi wrażeniami tuż po ceremonii losowania fazy grupowej mistrzostw Europy UEFA EURO 2020. Przypomnijmy, że Polska swoje mecze rozegra w Dublinie i Bilbao, mierząc się z takimi rywalami jak Hiszpania, Szwecja oraz jeden ze zwycięzców batalii barażowej: Bośnia i Hercegowina, Słowacja, Irlandia i Irlandia Północna.

Reprezentacja A

– Trafiliśmy do mocnej grupy, ale na mistrzostwach Europy nie ma słabych drużyn, w finałach grają najlepsi. Cieszymy się, że po raz trzeci z rzędu zagramy na wielkim turnieju rangi mistrzowskiej. Zdarza się to po raz pierwszy w historii Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na pewno będziemy odpowiednio przygotowani do turnieju – zapowiada Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski poznała dwóch z trzech rywali grupowych przyszłorocznych Mistrzostw Europy. W grupie E biało-czerwoni pierwsze spotkanie (15.06, Dublin) zagrają ze zwycięzcą baraży ze ścieżki B (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Płn., Słowacja, Irlandia). W dalszej kolejności zmierzą się z Hiszpanią (20.06 w Bilbao), Szwecją (24.06 w Dublinie). – Naszym celem jest zagrać więcej niż trzy mecze i do tego będziemy się mocno przygotowywać – powiedział selekcjoner Jerzy Brzęczek bezpośrednio po losowaniu w wywiadzie dla TVP Sport.

Reprezentacja A

– Nie ma łatwych ani ciężkich losowań. Każde trzeba uszanować, przyjąć z pokorą i patrzeć przede wszystkim na siebie. Tak też zamierzamy zrobić. Do marca nie będziemy wiedzieli, z kim zagramy w pierwszym meczu mistrzostw Europy, nie jest to sytuacja łatwa. Pewne jest z kolei, że później zmierzymy się z Hiszpanią i Szwecją, a więc rywalami bardzo mocnymi. Nie zamierzamy się jednak poddawać – powiedział nam tuż po ceremonii losowania grup mistrzostw Europy 2020 Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Reprezentacja A

Znamy już wyniki losowania przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w dwunastu miastach na całym kontynencie. Polsce przypadła grupa E, czyli mecze w Bilbao oraz w Dublinie. Biało-czerwoni zmierzą się w pierwszym spotkaniu ze zwycięzcą baraży ścieżki B (Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Płn., Słowacją i Irlandią), w drugim z Hiszpanią (20.06 w Bilbao) i ze Szwecją (24.06, Dublin). Przedstawiamy jednak pozostałych uczestników turnieju: poniżej znajdziecie sylwetki drużyn z grup C, D i F.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności