Reprezentacja A

Reprezentacja Polski przed turniejem finałowym mistrzostw Europy 2020 rozegra cztery mecze sparingowe. – Zmierzymy się z bardzo dobrymi, wymagającymi rywalami. Trzech z nich to również finaliści EURO 2020, a czwarty zespół gra w barażu i ma duże szanse znaleźć się na mistrzostwach. Te mecze na pewno pomogą nam w jak najlepszym przygotowaniu się do turnieju – powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

Reprezentacja A

SPAL 2013 pewnie znalazło się w kolejnej rundzie Pucharu Włoch. Piłkarze ze Stadio Paolo Mazza wysoko pokonali US Lecce 5:1, a udział w zwycięstwie mieli Thiago Cionek z Arkadiuszem Recą. Ten pierwszy wpisał się na listę strzelców pod koniec pierwszej połowy. Z kolei Reca asystował przy bramce Alberto Paloschiego. Kolejnym przeciwnikiem SPAL 2013 w Pucharze Włoch będzie AC Milan.

Reprezentacja A

Wielu jest zaskoczonych, może nawet rozczarowanych ostatecznymi rozstrzygnięciami rankingu Złota Piłka – Ballon d’Or 2019, w którym Robert Lewandowski zajął ósme miejsce. Ale na pewno… nie on sam. – Ja do tego podchodzę z uśmiechem na twarzy – powiedział nam tuż po uroczystej gali w Paryżu. – Robert jest tytanem pracy i naprawdę jestem z niego dumna. To skromny chłopak – wtórowała mu jego żona Ania. Zobaczcie, jak od kuchni wyglądał ten spektakularny wieczór, w trakcie którego Leo Messi sięgnął po szóstą Złotą Piłkę (!) w swojej karierze. Przed kamerą „Łączy Nas Piłka” pojawiły się też m.in. gwiazdy Liverpool FC: Virgil van Dijk oraz Alisson Becker.

Reprezentacja A

Nie mają znaczenia cztery gole strzelone w niecały kwadrans w Lidze Mistrzów, nic nie dał Robertowi Lewandowskiemu fantastyczny rajd zakończony bramką w meczu Polski ze Słowenią (3:2). Nawet dwa trafienia w spotkaniu z Borussią Dortmund (4:0) okazały się spóźnione, bo głosowanie w plebiscycie „Ballon d’Or” zakończyło się wcześniej dzień wcześniej, ósmego listopada. Jak wyglądają więc szanse Polaka w wyścigu po jedną z najbardziej prestiżowych nagród w futbolu?

Reprezentacja A

Wiemy już, gdzie kadra Jerzego Brzęczka przeprowadzi najważniejszy etap przygotowań do mistrzostw Europy UEFA EURO 2020. Baza reprezentacji zostanie zlokalizowana w Polsce – będzie nią Hotel Remes Sport & Spa w wielkopolskiej Opalenicy. Dokładne terminy zgrupowania zostaną jeszcze potwierdzone. Z Wielkopolski „biało-czerwoni” wyjadą do swojej zagranicznej bazy na turniej, w którym zmierzą się – przypomnijmy – w grupie E: z Hiszpanią, Szwecją oraz zwycięzcą barażowej ścieżki B (Bośnia i Hercegowina, Słowacja, Irlandia lub Irlandia Północna).

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności