Reprezentacja A

Na niespełna tydzień przed startem ligi chorwackiej Damian Kądzior wywalczył pierwsze trofeum w sezonie. Mistrz kraju Dinamo Zagrzeb z reprezentantem Polski w składzie pokonał HNK Rijeka 1:0 i sięgnął po Superpuchar. Decydującego gola w pierwszej strzelił Amer Gojak. Kądzior wystąpił w wyjściowym składzie i na placu gry przebywał do ostatniego gwizdka arbitra.

Reprezentacja A

Piątym przeciwnikiem reprezentacji Polski w kwalifikacjach EURO 2020 będzie Słowenia, z którą biało-czerwoni zagrają na wyjeździe. Mecz odbędzie się 6 września o godzinie 20:45 na stadionie Stožice w Lublanie. Informujemy, że sprzedaż biletów na to spotkanie rozpocznie się 25 lipca i potrwa do 9 sierpnia, bądź do wyczerpania wejściówek.

Reprezentacja A

To można oglądać w nieskończoność! Dogrywka, rosnący stres i wreszcie ten konkurs rzutów karnych. – Wiesz, jakie to są nerwy, w takim meczu podchodzić?! – emocjonuje się Kamil Grosicki. Siedzący obok Michał Pazdan i polska mistrzyni sportów walki Joanna Jędrzejczyk wpatrują się w telewizor z niemniejszym napięciem. W takich okolicznościach przypomnieliśmy sobie najważniejsze momenty meczu 1/8 finału UEFA EURO 2016 w Saint-Etienne: Polska – Szwajcaria. Za czyj strzał „Grosik” modlił się na kolanach? Dlaczego „Pazdek” chciał wtedy strzelać na końcu, nawet po Łukaszu Fabiańskim? Zobaczcie drugą część naszego spotkania przy tym pamiętnym meczyku.

Reprezentacja A

Łokomotiw Moskwa wygrał w meczu o Superpuchar Rosji z Zenitem Sankt Petersburg 3:2. Całe spotkanie rozegrała dwójka reprezentantów Polski: Maciej Rybus oraz Grzegorz Krychowiak. W dodatku Krychowiak zaliczył asystę przy drugim golu dla Łokomotiwu, który zanotował wymarzony początek sezonu – od zdobycia pierwszego trofeum.

Reprezentacja A

Sebastian Szymański po sześciu latach gry w Legii opuścił Warszawę i przeniósł się do Dynama Moskwa. Transfer 20-latka wpisuje się w obecną filozofię jednego z najstarszych klubów w Rosji. Jest w tym także pewne symbolika: Dynamo stawia na zawodnika, będącego na początku swojej piłkarskiej drogi, samo zaś znajduje się na wstępnym etapie odbudowy dawnej potęgi, w czym ma pomóc właśnie polski pomocnik.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności