Reprezentacja A

Chociaż punktem głównym meczu ze Słowenią miało być pożegnanie Łukasza Piszczka, to kibice na PGE Narodowym obejrzeli po prostu bardzo dobry mecz. Z dobrze, technicznie grającym rywalem, z przebłyskiem geniuszu Roberta Lewandowskiego, debiutanckim golem Sebastiana Szymańskiego i wygraną – tak biało-czerwoni zakończyli eliminacje UEFA EURO 2020 oraz 2019 rok.

Reprezentacja A

Jednym z najcenniejszych aspektów współpracy polskich piłkarzy z najlepszymi trenerami w czołowych europejskich klubach jest to, że ich rozwój i sposób gry staje się wzorem dla innych. Przykład Łukasza Piszczka jest tym, z którego polski futbol mocno korzysta.

Reprezentacja A

Po dwunastu latach od pierwszego powołania do reprezentacji Polski Łukasz Piszczek zdecydował się na zakończenie kariery w narodowych barwach. Dziś będzie miał okazję pożegnania się z kibicami na PGE Narodowym w Warszawie, i to w spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy 2020. 34-letni obrońca wyjdzie w pierwszym składzie na spotkanie ze Słowenią. A my... wspominamy!

Reprezentacja A

Biało-czerwone barwy reprezentował przez ponad 12 lat. W koszulce z orzełkiem na piersi rozegrał 65 meczów i strzelił 3 gole. Uczestnik czterech wielkich turniejów: mistrzostw Europy 2008, 2012 i 2016, a także mistrzostw świata 2018. Łukasz Piszczek ma za sobą bogatą karierę w drużynie narodowej. Ze Słowenią 34-latek oficjalnie pożegna się z kadrą. – Szczerze mówiąc, nie wiem, jak to wszystko będzie jutro wyglądało. Przygotowuję się jak do normalnego meczu, pełna koncentracja. Gdy dostanę zmianę, będę chciał zejść z uśmiechem na ustach i podziękować kibicom za wsparcie i piękne lata w reprezentacji – powiedział na konferencji prasowej Piszczek.

Reprezentacja A

We wtorek o godzinie 20:45 reprezentacja Polski rozegra ostatnie spotkanie w kwalifikacjach EURO 2020, a rywalem biało-czerwonych będzie Słowenia. – Zagramy na własnym stadionie i zawsze chcemy tutaj wygrywać, walczyć o trzy punkty. To nasze podstawowe zadanie w dniu jutrzejszym. Nie podchodzimy do spotkania ze Słoweńcami na zasadzie rewanżu – powiedział przed meczem selekcjoner Jerzy Brzęczek.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności