Reprezentacja A

Kibice Lecha Poznań zapewne pamiętają Georgo Lovrencsicsa, a warszawscy fani z rozrzewnieniem wspominają okres gry w Legii Nemanji Nikolicia. Tylko Akos Keckes nie tak trwale zapisał się w świadomości sympatyka PKO Ekstraklasy. Wszyscy trzej zostali powołani do reprezentacji Węgier na mecze eliminacji mistrzostw świata. Spotkanie z biało-czerwonymi to dobra okazja, by przypomnieć sobie o występach obecnych reprezentantów Węgier w polskiej lidze.

Reprezentacja A

Jeszcze dwa-trzy lata temu jego nazwisko nie było znane kibicom reprezentacji Polski. Po nietypowym transferze do ligi rosyjskiej Rafał Augustyniak wywalczył jednak miejsce w podstawowym składzie Urału Jekaterynburg i zapracował na nominację do drużyny narodowej. – Reprezentacja Polski to kolejny, duży krok w mojej karierze i mam nadzieję, że na jednym powołaniu się nie skończy. Trener Paulo Sousa dał mi szansę, więc chcę mu się odwdzięczyć i udowodnić, że zasługuję na miejsce w tym zespole – mówi Rafał Augustyniak.

Reprezentacja A

Nieprzerwanie od jesieni 2018 roku mecze piłkarskiej reprezentacji Polski można oglądać na antenach TVP i tak pozostanie co najmniej do 2028 roku! Telewizja Polska z sukcesem zakończyła przetarg UEFA, nabywając prawa do wyłącznej transmisji spotkań biało-czerwonych i europejskich potęg w trzech cyklach eliminacyjnych do EURO 2024 i 2028, Mistrzostw Świata 2026, a także w trzech edycjach Ligi Narodów. Tylko w TVP będzie można oglądać także turnieje finałowe piłkarskich Mistrzostw Europy w 2024 i 2028 roku. Łącznie przez siedem lat będzie można zobaczyć 234 mecze europejskich reprezentacji, w tym 60 spotkań Polaków.

Reprezentacja A

Mógł grać dla Niemców ze względu na miejsce urodzenia, była też możliwość, że będzie występował w reprezentacji Polski, bo ma polskie korzenie, ostatecznie jednak postawił na kadrę Węgier, której jest jednym z liderów. To półfinalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, piłkarz-symbol RB Lipsk. Mowa o Willim Orbanie, podporze drużyny Juliana Nagelsmanna, prywatnie miłośniku muzyki klasycznej.

Reprezentacja A

Niemiec Felix Brych został wyznaczony na głównego sędziego meczu pierwszej kolejki grupy I eliminacji mistrzostw świata, w którym Polska zmierzy się w czwartek, 25 marca o godz. 20:45 w Budapeszcie z Węgrami. Na liniach pomagać mu będą Mark Borsch i Stefan Lupp, a sędzią technicznym będzie Marco Fritz.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności