Reprezentacja A

O tym, że Macedonia Północna to niewygodny i nieobliczalny rywal, nie trzeba przekonywać. Na własnej skórze przekonali się o tym m.in. Włosi czy Hiszpanie, którym Macedończycy napsuli trochę krwi, gdy walczyli o wyjazd na mundial. Teraz nasi najbliżsi rywale zaliczyli udany start, bo cztery punkty po dwóch meczach w kwalifikacjach EURO 2020 zdecydowanie za taki można uważać. Czy i biało-czerwonych czeka trudna przeprawa w Skopje?

Reprezentacja A

– Przez ostatnie dwa-trzy tygodnie miałem problemy z Achillesem i dlatego nie byłem w stanie trenować od początku zgrupowania na pełnych obrotach. Wspólnie z trenerem i sztabem ustaliliśmy, że będę miał zabiegi i zrobimy wszystko, abym był gotowy na czerwcowe mecze eliminacyjne. Od poniedziałku normalnie wszedłem w trening i jestem do dyspozycji selekcjonera – powiedział na oficjalnej konferencji prasowej w Skopje przed meczem z Macedonią Północną Kamil Glik, obrońca reprezentacji Polski.

Reprezentacja A

W trzecim meczu kwalifikacji EURO 2020 reprezentacja Polski zmierzy się w Skopje z Macedonią Północną. Nasi najbliżsi rywale całkiem udanie rozpoczęli walkę o mistrzostwa Europy, bo udało im się zgromadzić cztery punkty. – To bardzo niewygodny rywal do gry. Zwłaszcza na swoim terenie. Jesteśmy świadomi, że przed nami trudne spotkanie – zaznaczył na konferencji prasowej selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Reprezentacja A

– Moje ciało cię potrzebuje na boisku! – usłyszeliśmy na jednym z ostatnich treningów przed wylotem kadry do Macedonii Północnej. Zobaczcie, jaki mamy klimat wewnątrz kadry i posłuchajcie, co o macedońskich piłkarzach – takich jak Goran Pandev, Aleksandar Trajkovski, Ilija Nestrovski i Arijan Ademi – opowiedzieli nam Damian Kądzior, Thiago Cionek i… pewien gliwiczanin z Palermo!

Reprezentacja A

Tomasz Kędziora Lechowi Poznań zawdzięcza dużo – w barwach „Kolejorza” zdobył swoje pierwsze poważne trofeum w piłce: mistrzostwo kraju. W Polsce wywalczył jeszcze dwa Superpuchary Polski, a dzięki regularnym występom w poznańskiej drużynie, został kapitanem kadry U-21. W tej roli grał w trakcie młodzieżowego EURO. Ale to przeprowadzka na Ukrainę ściągnęła na niego uwagę trenera pierwszej reprezentacji. Jerzy Brzęczek nie zwykł pomijać obrońcy Dynama Kijów w swoich powołaniach.

Reprezentacja A

– Staliśmy z Maćkiem przy tej piłce i graliśmy w „trzy po trzy” – opowiada nam z uśmiechem 47-krotny reprezentant Polski. Przy której bramce reprezentacji o tym, kto będzie uderzał, zdecydowało popularne „papier-kamień-nożyczki”? Czy przy golu z Niemcami widział wychodzącego Neuera? Które dwa trafienia sam uważa za najważniejsze? Zobaczcie, jak wspólnie z Arkiem Milikiem powspominaliśmy jego gole w kadrze. Trzynaście sztuk, z których pierwszego zdobył przeciwko… Macedonii.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności