Reprezentacja A

Kiedy zaczynał swój piłkarski rozwój w Willem II Tillburg, treningi łączył z pracą na pół etatu w znanej restauracji Oncle Jean w Bredzie, dokąd dojeżdżał pociągiem i rowerem. Dorabiał, zmywając naczynia. Kilka lat później stał się bohaterem najdroższego transferu w historii za obrońcę. Virgil van Dijk jest w tej chwili najbardziej rozpoznawalnym piłkarzem reprezentacji Holandii, gwiazdą Liverpoolu oraz czołowym zawodnikiem świata.

Reprezentacja A

Już tylko dwa dni pozostały do pierwszego spotkania w Lidze Narodów. W piątek o godzinie 20:45 reprezentacja Polski rozegra mecz z Holandią w Amsterdamie. – Na pewno ten format bardziej mi się podoba niż mecze towarzyskie. Mamy możliwość grać przeciwko najlepszym reprezentacjom, jak Holandia. Myślę, że przed wielkimi turniejami to fajne przetarcie, bo można sprawdzić się z mocnym rywalem. W sporcie nie ma nic lepszego niż walka z najsilniejszymi – powiedział na środowej konferencji prasowej obrońca Kamil Glik.

Reprezentacja A

Dziś o godzinie 13:30 odbędzie się druga konferencja prasowa w trakcie zgrupowania reprezentacji Polski. Na pytania nadesłane przez dziennikarzy odpowie Kamil Glik, który w najbliższych meczach Ligi Narodów UEFA – z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną – będzie pełnił funkcję kapitana biało-czerwonych. Konferencja, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, będzie miała formę spotkania online – bez fizycznej obecności przedstawicieli mediów w sali konferencyjnej.

Reprezentacja A

Po niemal 10 miesiącach przerwy reprezentacja Polski znów zebrała się na zgrupowaniu. Dwa pierwsze dni zbiórki w warszawskim hotelu Double Tree by Hilton, stanowiące początek przygotowań do wyjazdowych meczów Ligi Narodów UEFA z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną, stały pod znakiem nowych procedur i zasad związanych z pandemią, sesji foto w nowych strojach od firmy Nike oraz premierowego treningu w niepełnym składzie. Sprawdźcie w tradycyjnym vlogu Łączy nas piłka, jak to wszystko wygląda za kulisami.

Reprezentacja A

Po 286 dniach przerwy kadrowicze Jerzego Brzęczka w końcu mogli spotkać się ponownie na zgrupowaniu drużyny narodowej. W poniedziałek reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania do wrześniowych meczów Ligi Narodów z Holandią (4 września) oraz Bośnią i Hercegowiną (7 września). Selekcjoner ma do dyspozycji 24 zawodników. Aż pięciu piłkarzy czeka na debiut w biało-czerwonych barwach.

Reprezentacja A

Damian Kądzior opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski. Zawodnik przeszedł badania obrazowe kolana i po konsultacji z lekarzem kadry Jackiem Jaroszewskim zadecydowano o potrzebie kilkudniowego leczenia. W związku z tym 28-letni pomocnik wraca do klubu ze ścisłymi wytycznymi postępowania. Po tygodniu zawodnik powinien wrócić do treningu. W miejsce Kądziora selekcjoner Jerzy Brzęczek nie planuje powoływać kolejnych piłkarzy.

Reprezentacja A

Po wielu miesiącach przerwy reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie przed meczami Ligi Narodów. Obydwa spotkania odbędą się na wyjeździe. Najpierw rywalem biało-czerwonych będzie Holandia (4 września), następnie nasza drużyna zmierzy się z Bośnią i Hercegowiną (7 września). – Znajdujemy się w niecodziennych warunkach. Wszyscy jesteśmy stęsknieni za grą reprezentacji narodowych. Liczymy, że te dwa spotkania, które są przed nami będą owocne – powiedział trener Jerzy Brzęczek.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności