Reprezentacja A

Niespełna piętnaście lat minęło od ostatniej wygranej Polaków z Austrią na Ernst Happel Stadion. Biało-czerwoni zdobyli wówczas niezwykle ważne trzy punkty w eliminacjach, które dodały im nie tylko pewności siebie, ale dały także komfort w tabeli. W czwartek na tym samym obiekcie podopieczni selekcjonera Jerzego Brzęczka będą chcieli wyszarpać zwycięstwo za wszelką cenę. Nie ma co ukrywać – to pierwsze spotkanie dla nas i Austriaków będzie kluczowe w kontekście dalszych eliminacji do EURO 2020.

Reprezentacja A

Kanapa, telewizor, meczyk reprezentacji, grupa facetów i luźne gadanie dosłownie o wszystkim. Brzmi znajomo? Pewnie tak! A gdy dodamy do tego, że w jednym miejscu spotkali się: sportowiec roku, piłkarz roku i najlepszy polski sędzia, dotrze do Was, że można się spodziewać naprawdę ostrej mieszanki, co chwila wybuchającej śmiechem i anegdotami. Bartosz Kurek, Łukasz Fabiański i niespodziewany gość, Szymon Marciniak, oglądają wspólnie mecz Austrii z Polską na UEFA EURO 2008. Howard Webb, pamiętacie? Nie ma co gadać, to trzeba zobaczyć!

Reprezentacja A

Dzień przed meczem kwalifikacji EURO 2020 Jerzy Brzęczek potwierdził, kto będzie numerem jeden w bramce. W spotkaniu z Austrią między słupkami stanie Wojciech Szczęsny. – Mogę potwierdzić, od pierwszych minut będzie bronił Wojciech Szczęsny. To była dla mnie bardzo trudna decyzja – powiedział na konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski.

Reprezentacja A

– Jeśli w futbolu nie będziesz walczyć i biegać, to nie osiągniesz korzystnego rezultatu. Przed nami trudny wyjazdowy mecz, ale przyjechaliśmy tu z myślą, aby rozegrać dobre spotkanie i wygrać. Wiemy, jak ogromne znaczenie dla przebiegu całych eliminacji będzie miało to pierwsze spotkanie, dlatego korzystny rezultat będzie bardzo ważny – powiedział na oficjalnej konferencji prasowej w Wiedniu pomocnik reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak.

Reprezentacja A

Czwartkowy mecz będzie dopiero dziewiątym oficjalnym starciem Polaków z Austriakami. Choć historia konfrontacji polsko-austriackich jest krótka, obfitowała za to w wiele emocji, a jej częścią byli m.in. legenda Cracovii Józef Kałuża, od nazwiska którego nazwano stadion „Pasów”, Andrzej Strejlau, Paweł Janas, obecny trener bramkarzy reprezentacji Polski Andrzej Woźniak, a także... selekcjoner Jerzy Brzęczek. W XXI wieku z reprezentacją tego kraju mierzyliśmy się trzykrotnie, za każdym razem były to spotkania o konkretną stawkę, w tym pamiętny remis 1:1, zapamiętany głównie z powodu kontrowersyjnej decyzji sędziego Howarda Webba.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski 24 marca 2019 roku o godzinie 20:45 zmierzy się na PGE Narodowym w Warszawie z Łotwą w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2020. W załączniku przedstawiamy Asystenta Kibica na to spotkanie, w którym można znaleźć wszelkie niezbędne informacje. Jak sprawnie dojechać na stadion, o bezpłatnym transporcie komunikacją miejską, który odbywa się dzięki współpracy z m.st. Warszawa. Jak komfortowo wejść na trybuny i szybko znaleźć swoje miejsce. Zachęcamy do korzystania!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu Polityka prywatności