Reprezentacja A

Tydzień na kanale Łączy Nas Piłka rozpoczynamy powrotem do roku 1981. Od 20:30 zapraszamy na retransmisję wyjazdowego meczu z NRD, który był dla biało-czerwonych przepustką do hiszpańskiego mundialu i jednocześnie jednym z najlepszych w historii reprezentacji wyjazdowych meczów. W Lipsku już po pięciu minutach podopieczni Antoniego Piechniczka prowadzili dwiema bramkami, a cały mecz był koncertem w wykonaniu Włodzimierza Smolarka. Jak polska prasa opisywała tamten mecz i wywalczony awans? To i wiele więcej znajdziecie w Bibliotece PZPN.

Reprezentacja A

Jedno jest pewne – w niedzielny wieczór nigdzie nie zobaczycie większej liczby bramek! Na kanale Łączy Nas Piłka od 20:30 zapraszamy na retransmisję meczu z San Marino, który przeszedł do historii z dwóch powodów. Reprezentacja Polski odniosła najwyższe w historii zwycięstwo, natomiast Rafał Boguski zdobył najszybszego gola w dziejach naszego narodowego zespołu. 10 goli w 90 minut? Takie wspomnienia możecie odświeżyć dzięki Bibliotece PZPN. Startujemy o godzinie 20:30.

Reprezentacja A

Drugi odcinek serialu „NIEKOCHANI” koncentruje się w głównej mierze na tym, jak piłkarze reprezentacji reagowali na krytykę (a czasem nawet hejt), jaki towarzyszył ich meczom w eliminacjach EURO 2020. Albo raczej na tym, jak… nie reagowali. I jak – zupełnie nie rozumiejąc całej tej ciężkiej atmosfery wokół – konsekwentnie, na każdym zgrupowaniu, po prostu robili swoje. Słowem, jak mocno byli przez ten czas WYRWANI Z KONTEKSTU.

Reprezentacja A

– Nigdy wcześniej się z czymś takim nie spotkałem. Nawet nie zakładałem, że taką sytuację w ogóle przeżyję. Życie pisze jednak różne scenariusze. Na pewno nie jest to jednak fajna sprawa i nikomu tego nie życzę – relacjonuje Łączy Nas Piłka Damian Kądzior, który niedawno przeżył w Zagrzebiu trzęsienie ziemi. „Wybuch” nastąpił również w Dinamie, gdzie zwolniono sztab szkoleniowy. Pomocnik reprezentacji Polski opowiedział nam o sytuacji w klubie, ciągłym rozwoju, wpływie kolejnych szkoleniowców na jego statystyki, a także życiu w Chorwacji w dobie koronawirusa.

Reprezentacja A

Podczas piątkowej retransmisji przeniesiemy się do 2007 roku i eliminacji mistrzostw Europy, gdy Polacy na Estadio da Luz musieli zmierzyć się w rewanżu z Portugalczykami. Gospodarze byli żądni rewanżu za porażkę w Chorzowie i mecz prawie zakończył się sukcesem piłkarzy Luiza Felipe Scolariego. Do czasu, gdy kiedy piłkę długo holował Jacek Krzynówek i uderzył lewą nogą. Zaskoczył wszystkich – kibiców na stadionie, przed telewizorami i nawet kolegów z drużyny. Początek naszej retransmisji o godzinie 20:30.

Reprezentacja A

W czwartkowy wieczór naszych widzów zapraszamy do roku 1993 i starcia reprezentacji Polski z Anglią w eliminacjach mistrzostw świata. Biało-czerwoni gościli „Synów Albionu” na Stadionie Śląskim i długo prowadzili po trafieniu Dariusza Adamczuka. Niestety szansę na drugie zwycięstwo w historii nad Anglikami w końcówce wydarł Ian Wright, ówczesny zawodnik Arsenalu. Zapraszamy na nasze kanały od godziny 20:30.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności