Reprezentacja A

Świetny początek meczu, kiedy bramkę po solowej akcji zdobył Piotr Zieliński, zapowiadał, że sprawa awansu Napoli do kolejnej rundy Ligi Europy jest wciąż otwarta, nawet jeśli wciąż gospodarze mieli do odrobienia jednego gola. Granada jednak szybko wyrównała. Ale Napoli jeszcze raz zdołało się podnieść: neapolitańczycy trafili na 2:1, mieli kolejne okazje, tyle że więcej bramek już nie padło. Do 1/8 finału awansował więc przedstawiciel La Liga. Najlepszym zawodnikiem na boisku był polski pomocnik. „Zielu” rozgrywał świetne zawody, oprócz trafienia m.in. zaliczył kluczowe podanie przy drugiej bramce.

Reprezentacja A

Weekendowy transfer Mateusza Cetnarskiego do Pili Pili Dulla Boys Jambiani FC, zespołu z drugiej ligi zanzibarskiej dał impuls, by sprawdzić w jak odległych krajach i egzotycznych ligach występowali Polacy. Polscy piłkarze, w tym także reprezentanci kraju, zawędrowali w najdalsze zakątki świata i grali na wszystkich kontynentach, na których można kopać piłkę. Wenezuela i Brazylia w Ameryce Południowej, Kanada, Meksyk w Ameryce Północnej, w Afryce RPA, Angola i Tunezja, a do tego mnóstwo państw z Azji – Arabia Saudyjska, Tajlandia, Jordania, Bahrajn, Japonia, Chiny, Singapur, Tajwan, Korea, ZEA, Filipiny, Katar, Iran, Wietnam, Malezja, Indonezja oraz Australia i Nowa Zelandia.

Reprezentacja A

Były wątpliwości, czy forma Bayernu po powrocie z Klubowych Mistrzostw Świata nie wpłynie na problemy z Lazio. Jednak w Rzymie najlepsza drużyna ostatnich dwunastu miesięcy i obrońcy tytułu już do przerwy prowadzili trzema bramkami. Zwycięstwo 4:1 na wyjeździe niemal gwarantuje im awans do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów.

Reprezentacja A

S.S. Lazio stanie na drodze Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na pierwsze spotkanie w fazie pucharowej zespół mistrza Niemiec udał się do Rzymu, by na Stadio Olimpico ugrać zaliczkę przed rewanżem. Przypomnijmy, że Bawarczycy po wywalczeniu Klubowego Mistrzostwa Świata złapali zadyszkę i nie wygrali od dwóch spotkań w lidze. – Musimy być teraz w najwyższej formie. To dla nas wyjątkowe mecze i oczekuję, że moja drużyna będzie szczególnie zmotywowana – mówił przed meczem trener Bayernu Monachium Hans Dieter-Flick.

Reprezentacja A

Co łączy Mateusza Klicha i Jana Bednarka, oprócz tej samej ligi, w której na co dzień grają? Obaj są podstawowymi zawodnikami, odpowiednio Leeds United oraz Southampton. Brak ich w wyjściowych składach swoich drużyn jest rzadkością, by nie napisać: niecodziennym zjawiskiem. We wtorek zagrali przeciwko sobie, triumfował pomocnik Leeds (3:0) nad obrońcą "Świętych".

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności