Reprezentacja A

– Kebabów się nigdy nie pamięta, jak się jadło! – wypalił z uśmiechem Michał Pazdan, z którym, zgodnie z turecką tradycją, siedliśmy sobie przy małej herbatce i na luzie porozmawialiśmy. Bo uśmiechu i luzu zupełnie u niego nie brakuje. Po styczniowym transferze do MKE Ankaragücü, w którym rozegrał w klubie już 6 meczów, każde od deski do deski. – Zacząłem wszystko od nowa – podkreśla. Aż miło go dzisiaj posłuchać.

Reprezentacja A

– Z Łotwą zagramy u siebie i jesteśmy faworytem. Wiemy o tym, że jesteśmy lepszą drużyną, ale musimy to jutro potwierdzić na boisku. Najważniejsze będzie to, aby jak najszybciej strzelić pierwszego gola – powiedział na konferencji prasowej przed niedzielnym meczem z Łotwą na PGE Narodowym w Warszawie Mateusz Klich, pomocnik reprezentacji Polski.

Reprezentacja A

Dzień przed meczem selekcjoner Jerzy Brzęczek poinformował o stanie zdrowotnym zawodników. Niestety z dolegliwościami zmagają się m.in. Krzysztof Piątek, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński. – W kadrze jest infekcja, która zaatakowała zawodników, ale sztab medyczny walczy, żeby postawić ich na nogi – powiedział trener reprezentacji Polski.

Reprezentacja młodzieżowa U-17

Drugiej porażki doznała reprezentacja Polski do lat 17 w meczu Elite Round 1:2 z Portugalią. Honorowe trafienie dla biało-czerwonych zanotował pod koniec drugiej połowy Nicola Zalewski. W ostatnim meczu Polacy zagrają ze Szkocją (26 marca o godzinie 18:00 w Glasgow).

Reprezentacja A

Nigdzie nie zobaczycie wyjazdowej wygranej Polski z Austrią z bliższej odległości. W ramach serii „Kadry z kadry” wchodzimy w samo centrum wydarzeń – oto dzień meczowy w Wiedniu moment po momencie: od porannego spaceru i wyjazdu z hotelu, poprzez fragmenty boiskowej rywalizacji, pokazane z wysokości murawy (w tym radość, którą dał drużynie swoim zwycięskim golem Krzysztof Piątek!), aż po głośne śpiewy w szatni po końcowym gwizdku. Zapraszamy!

Reprezentacja kobieca U-15

– Chciałabym nauczyć moje zawodniczki dobrego podejścia do treningu, intensywności, ciężkiej i systematycznej pracy. Stawiania sobie wysokich celów i dążenia do ich spełnienia – mówi w rozmowie z Łączy nas piłka Paulina Kawalec, nowa selekcjoner kobiecej reprezentacji Polski do lat 15. Opowiada także o tym, co jest kluczem w pracy z tak młodymi piłkarkami, a także jak zmienił się żeński futbol od momentu, gdy sama grała w Ekstralidze.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności