Reprezentacja A

– Skoro pojawiają się wątpliwości związane z przyszłością, przede wszystkim dotyczące pandemii, już samo przekierowanie umysłu na teraźniejszość, zajęcie się tym, co mogę kontrolować, bardzo pomoże. Uporządkowanie spraw, które wcześniej z powodu obowiązków zawodowego piłkarza były zaniedbane. Życie rodzinne, samorozwój, hobby, pasje. To znakomity czas na to. Trzeba się zaadoptować do zaistniałej sytuacji – mówi w obszernej rozmowie z "Łączy Nas Piłka" psycholog reprezentacji Polski Damian Salwin, który radzi jak poradzić sobie ze społeczną izolacją.

Reprezentacja A

Czwartkowy wieczór spędzimy w Oslo. Na Ullevaal Stadion reprezentacja Polski prowadzona przez Jerzego Engela zaprezentowała prawdziwy „futbol na tak” i w meczu eliminacyjnym pokonała Norwegów 3:2. Biało-czerwoni zagrali ofensywnie, skutecznie, a swoje cegiełki do cennego zwycięstwa dołożyli również dwaj bramkarze – Adam Matysek i Jerzy Dudek. O starciu z Norwegami dowiecie się więcej od godziny 20:30.

Reprezentacja A

W najnowszym rankingu opublikowanym przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA) reprezentacja Polski niezmiennie zajmuje 19. miejsce. W zestawieniu wciąż prowadzi Belgia, na drugiej lokacie jest Francja, a na najniższym stopniu podium sklasyfikowano Brazylię.

Reprezentacja kobieca A

Dlaczego koledzy Aleksandry Sikory z podwórka bali się po nią przychodzić? W czym lepsza od chłopaków była Małgorzata Mesjasz? Jak Katarzynę Kiedrzynek wspomina Olha Zubchyk z turnieju międzyszkolnego? Zapraszamy na drugi odcinek z cyklu „Jak one zaczynały”! Tym razem w rolach głównych nasze reprezentacyjne obrończynie.

Reprezentacja A

W środę na Łączy Nas Piłka wracamy do świeżych wspomnień z mistrzostw Europy 2016. Dziś wieczorem zapraszamy na retransmisję meczu z Niemcami, z którymi dwukrotnie mieliśmy możliwość mierzyć się w eliminacjach EURO. Po historycznym zwycięstwie w Warszawie i porażce we Frankfurcie, tym razem na Stade de France padł bezbramkowy remis. Startujemy o godzinie 20:30. Zapraszamy na nasze kanały!

Reprezentacja młodzieżowa U-20

Na wtorek zaplanowaliśmy retransmisję meczu reprezentacji Polsk do lat 20, która w 2007 roku wystąpiła na mistrzostwach świata w Kanadzie. W pierwszym meczu skazywani na porażkę biało-czerwoni, postawili się faworyzowanym Brazylijczykom z kilkoma wschodzącymi gwiazdami w składzie, i wygrali po przepięknym uderzeniu Grzegorza Krychowiaka z rzutu wolnego. Zapraszamy na nasze kanały od godziny 20:30.

Reprezentacja A

Tydzień na kanale Łączy Nas Piłka rozpoczynamy powrotem do roku 1981. Od 20:30 zapraszamy na retransmisję wyjazdowego meczu z NRD, który był dla biało-czerwonych przepustką do hiszpańskiego mundialu i jednocześnie jednym z najlepszych w historii reprezentacji wyjazdowych meczów. W Lipsku już po pięciu minutach podopieczni Antoniego Piechniczka prowadzili dwiema bramkami, a cały mecz był koncertem w wykonaniu Włodzimierza Smolarka. Jak polska prasa opisywała tamten mecz i wywalczony awans? To i wiele więcej znajdziecie w Bibliotece PZPN.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności