Reprezentacja A

Arkadiusz Milik może zastąpić w ataku we wtorkowym meczu z Portugalią kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego. – Jestem napastnikiem i to oczywiste, że najlepiej czuję się jako „dziewiątka”, ponieważ mam wyuczone schematy z gry na tej pozycji w klubie. Być może tak ustawiony będę również we wtorkowym meczu. Zrobię wszystko, by jak najlepiej wypaść z Portugalią i chciałbym, żebyśmy mieli powody do radości – powiedział Arkadiusz Milik na konferencji prasowej reprezentacji Polski.

Reprezentacja A

Od dłuższego czasu los nas nie oszczędza, zwłaszcza jeśli chodzi o kontuzje obrońców. Jeszcze ani razu nie zagraliśmy w optymalnym ustawieniu, nie ułatwiało nam to zadania. Teraz zagramy z mistrzami Europy i to jeszcze bez Roberta Lewandowskiego, naszej największej gwiazdy, która strzelała dla kadry najważniejsze gole w eliminacjach. Trzeba pokazać klasę, jakość w trudnym momencie. Czekam na przełomowy moment dla reprezentacji – mówił Jerzy Brzęczek na oficjalnej konferencji prasowej reprezentacji Polski w hotelu Melia Braga, w którym w Portugalii zamieszkała nasza drużyna.

Reprezentacja kobieca A

W meczu na szczycie Division 1 PSG zremisowało w Paryżu 1:1 z Olympique Lyon, a świetne spotkanie rozegrała Katarzyna Kiedrzynek. Kapitan reprezentacji Polski już w doliczonym czasie spektakularnie wybroniła strzał po rykoszecie. Do gry po kontuzjach wróciły Katarzyna Daleszczyk (Sassuolo) i Agata Guściora (Górnik Łęczna). Sprawdzamy, jak po przerwie na mecze reprezentacji na ligowych boiskach radziły sobie nasze kadrowiczki.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Nie trudno oprzeć się wrażeniu, że kariera Krystiana Bielika nie rozwija się tak, jak powinna. Mało jednak w tym winy zawodnika, bo to kontuzje są utrapieniem 20-latka. Nie tak dawno leczył kolejny uraz, w październiku wrócił na boisko, kilka tygodni później znów wskoczył do podstawowego składu Charltonu Athletic, a w pierwszym barażowym spotkaniu o udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy przeciwko Portugalii zadebiutował w kadrze U-21 i spisał się bardzo dobrze. Pokazał, że może być przyszłością reprezentacji na pozycji środkowego obrońcy.

Reprezentacja A

Podopieczni Jerzego Brzęczka odbyli dziś ostatni trening w Gdańsku przed wylotem do Portugalii. Trening, dodajmy, bardzo intensywny i… dość głośny. Nie zabrakło dynamicznych ćwiczeń, gry jedenastu na jedenastu na zmniejszonym placu, szlifowania stałych fragmentów i treningu typowo strzeleckiego. Zobaczcie sami, jak to wyglądało.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin portalu Regulamin portalu 25.05.2018 Regulamin sklepu Regulamin sklepu (2014) Polityka prywatności
Wzór odstąpienia od umowy sprzedaży