FORTUNA Puchar Polski

Lechia Gdańsk lepiej rozpoczęła spotkanie finałowe i dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Gdańszczanom plany pokrzyżowała czerwona kartka i gol rywali strzelony w końcówce regulaminowego czasu gry. W dogrywce Cracovia rzutem na taśmę zadała decydujący cios i pokonała Lechię. – Gratuluję Cracovii wywalczonego trofeum. Byliśmy świadkami bardzo dobrego widowiska, które trzymało w napięciu do końca – powiedział po meczu trener Lechii Piotr Stokowiec.

FORTUNA Puchar Polski

To on po godzinie gry idealnie dośrodkował do Pelle van Amersfoorta, który strzelił wyrównującego gola. To znów on płasko zagrał w pole karne, gdy pod koniec dogrywki Mateusz Wdowiak rozstrzygnął finał Totolotek Pucharu Polski. Po kilku minutach od ostatniego gwizdka lewy obrońca Cracovii, Kamil Pestka, otrzymał z rąk Stefana Majewskiego zasłużony tytuł najlepszego piłkarza spotkania i trofeum Atlas Złotego Buta.

FORTUNA Puchar Polski

W 2014 roku powstała nowa piłkarska tradycja: wielki finał rozgrywek o Totolotek Puchar Polski rozgrywany jest 2 maja na największym i najważniejszym stadionie w kraju – PGE Narodowym. Fakt, że decydujący mecz aktualnej edycji musi wyjątkowo odbyć się w Lublinie (24 lipca), to dla nas dobra okazja, by podsumować wszystkie dotychczasowe finały, do których doszło w domu reprezentacji Polski. Od triumfu Zawiszy Bydgoszcz w dramatycznej serii jedenastek, przez trzy zwycięstwa Legii Warszawa, niespodziankę jaką sprawiła Arka Gdynia, aż po zeszłoroczną wygraną Lechii Gdańsk po golu w ostatnich sekundach meczu. Krótko mówiąc: działo się! Spójrzcie raz jeszcze na wszystkie te najważniejsze wydarzenia i przyznajcie, że co do jednego trzeba się zgodzić: Puchar Tysiąca Drużyn od 6 lat oprawę ma naprawdę SPEKTAKULARNĄ!

FORTUNA Puchar Polski

Kadry obu drużyn i ich droga do finału Totolotek Pucharu Polski, wypowiedzi ekspertów, rozmowy z trenerami Cracovii oraz Lechii Gdańsk, przedstawienie kluczowych zawodników, alfabet tej edycji rozgrywek, a także pucharowa wyliczanka… Wszystko to znajdziecie w Programie Meczowym przygotowanym specjalnie na finał Totolotek Pucharu Polski, który jest już dostępny do bezpłatnego pobrania na portalu Łączy Nas Piłka. Co istotne, nasz magazyn w wersji papierowej otrzyma także każdy kibic na Arenie Lublin.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności