Totolotek Puchar Polski

– Nie chcieliśmy się cofnąć i ograniczać do obrony, żeby nie pozwolić Legii na dominację. Wiedzieliśmy, że ze względu na swoją jakość piłkarską Legia prędzej czy później dojdzie do sytuacji i tak się stało. Rywal zdołał nas przełamać i ostatecznie pewnie zwyciężył. Szkoda, choć była to dla nas piękna przygoda – powiedział po spotkaniu z Legią Warszawa pomocnik Górnika Łęczna Marcin Stromecki.

Totolotek Puchar Polski

– Nie mogliśmy zlekceważyć naszego dzisiejszego przeciwnika. Musieliśmy podejść do tego spotkania z pełną koncentracją i zagrać w swoim stylu, który całkiem nieźle sprawdza się w ostatnim czasie. Troszkę potrwało, zanim zdobyliśmy pierwszą bramkę, ale zrobiliśmy to jeszcze przed przerwą i grało nam się już łatwiej – powiedział po wygranym meczu z Górnikiem Łęczna obrońca Legii Warszawa Mateusz Wieteska.

Totolotek Puchar Polski

Legia Warszawa nie pozostawiła złudzeń Górnikowi Łęczna i zasłużenie wyeliminowała drugoligowca z Totolotek Pucharu Polski. O awansie warszawian do ćwierćfinału zadecydowały trafienia Waleriana Gwilii i Jose Kante. – Zagraliśmy dobre spotkanie, a w takich warunkach wcale nie jest lekko. Było bardzo zimno, nie ułatwiało nam to pracy, którą mieliśmy wykonać – powiedział po meczu szkoleniowiec Legii Aleksandar Vuković.

Totolotek Puchar Polski

Nie miał argumentów drugoligowy Górnik Łęczna, żeby przeciwstawić się Legii Warszawa w 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Mimo że przyjezdni, zwłaszcza na początku spotkania, mieli trochę problemów, żeby otworzyć wynik, później w końcu dopięli swego. Bramkę najpierw zdobył Walerian Gwilia, a po zmianie stron rezultat na 2:0 ustalił Jose Kante.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności