FORTUNA Puchar Polski

– Do tej pory wielu młodych piłkarzy KSZO mogło obejrzeć Wisłę Kraków tylko w telewizji. Nigdy nie grali też przy takiej publiczności, bo przyszło cztery tysiące kibiców. W moim wieku przyszło mi jeszcze zagrać z taką drużyną i awansować. Euforia była ogromna – przyznaje 41-letn Marcin Kaczmarek, pomocnik KSZO Ostrowiec.

FORTUNA Puchar Polski

Marcin Radzewicz pamięta czasy, kiedy w Pucharze Polski była faza grupowa, a w finale rozgrywano dwa spotkania. Mimo 40 lat nadal gra w piłkę i właśnie z KKS Kalisz sprawił niespodziankę w FORTUNA Pucharze Polski. Beniaminek drugiej ligi wyeliminował spadkowicza z ekstraklasy – Koronę Kielce. – Naszym atutem jest zagrany zespół i szeroka kadra – podkreśla były pomocnik m. in. Odry Wodzisław, Groclinu Grodzisk Wlkp. Polonii Bytom, Arki Gdynia czy GKS Tychy.

FORTUNA Puchar Polski

W czerwcu ŁKS jeszcze w ekstraklasie przegrał ze Śląskiem Wrocław aż 0:4. Dwa miesiące później w 1/32 finału FORTUNA Pucharu Polski już jako pierwszoligowcy łodzianie zagrali z tym rywalem dużo lepiej. Choć w dogrywce przegrywali, to w ostatniej minucie wyrównał debiutant Piotr Gryszkiewicz. W rzutach karnych gospodarze pewnie strzelali, Arkadiusz Malarz dobrze bronił i wygrali 4:1.

FORTUNA Puchar Polski

Cracovia potrafi w emocje! Obrońca FORTUNA Pucharu Polski był o krok od odpadnięcia już w 1. rundzie. Zespół Michała Probierza bramkę wyrównującą zdobył w doliczonym czasie gry, w dogrywce zwycięstwo „Pasom” zapewnił Mateusz Wdowiak. Ten sam piłkarz strzelił gola, dającego wygraną Cracovii w niedawnym finale z Lechią Gdańsk. Wdowiak, czyli ważne trafienia dla krakowian!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności