Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

– Schodzimy do podstaw piłki dziecięcej, aby po raz pierwszy móc je ocenić. Sprawdzić, jaką mamy bazę i jak pracuje się z młodymi adeptami futbolu. Należy zaznaczyć, że Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN jest bezpłatny i skierowany do klubów oraz szkółek od trzeciej ligi w dół, a nie do piłki profesjonalnej. Mając swoją renomę, brand PZPN, chcemy wskazać, które ze szkółek są najlepsze i dają dzieciom największą możliwość rozwoju, dlatego będziemy przyznawali im certyfikaty na trzech poziomach: brązowym, srebrnym i złotym – zapowiada Marek Koźmiński, wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, a także Sekretarz Generalny PZPN Maciej Sawicki wyjaśniają, jak ważne dla polskiej piłki jest wprowadzenie Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. – To moment przełomowy. Przede wszystkim schodzimy ze szkoleniem do najmłodszych adeptów futbolu, zaczynamy od podstaw. Akademie czy Szkółki Piłkarskie będą również ze sobą rywalizowały, co spowoduje podniesienie poziomu szkolenia, a co za tym idzie – całej polskiej piłki. Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich wejdzie w życie od stycznia 2019 roku – zapowiada Zbigniew Boniek.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

Na środowym posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej został zatwierdzony Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN. Czym jest dokładnie? Jakie są jego cele i założenia? Kto będzie odbiorcą / beneficjentem Programu? Aż w końcu – jakie będą kryteria certyfikacji? Już wyjaśniamy.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności