Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

Szczegółowość jest kolejnym spośród przedstawianych w naszych tekstach filarów szkolenia dzieci i młodzieży. Podobnie jak wszystkie inne, tak i ten współtworzy piłkarza, a zaniedbany lub pominięty na pierwszych etapach szkolenia spowoduje, że nasz podopieczny nie wykorzysta w pełni swoich możliwości w piłce seniorskiej.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

Planując i realizując proces szkoleniowy należy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty, które wpłyną pozytywnie na rozwój podopiecznych. W naszych artykułach regularnie zwracamy uwagę na filary szkolenia, dzięki którym istnieje możliwość wydobycia całego potencjału z zawodników. Jednym z tych filarów jest indywidualizacja. O tym, czym ona jest, na co należy zwracać uwagę myśląc o niej oraz jakie są dobre przykłady jej stosowania przeczytacie w poniższym tekście.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

Johan Cruyff, którego osiągniecia, autorytet i wpływ na współczesne postrzeganie piłki nożnej jest niepodważalny, sam o sobie mówił, że jednym z jego największych atutów była kreatywność. Pojęcie to jest bardzo szerokie, obejmuje olbrzymi obszar wiedzy, umiejętności i motywacji, a przy tym nierozerwalnie kojarzy się z myśleniem.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

„Grasz tak, jak trenujesz” – ten znany w środowisku trenerskim cytat w pełni wyczerpuje filozofię treningu, którą jako trenerzy powinniśmy przyjąć w swojej pracy. Jeżeli chcemy, aby młodzi zawodnicy w przyszłości byli w stanie rozgrywać mecze co 3 dni, grając na wysokich obrotach bez względu na to, czy zegar wskazuje 10. czy 90. minutę, już od najmłodszych lat musimy uczyć ich ćwiczenia w sposób systematyczny i intensywny.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności