Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

Polski Związek Piłki Nożnej zatwierdził kryteria Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich na drugi cykl projektu, tj. na lata 2020-22. W wyniku przeprowadzonych konsultacji wprowadzono w nich kilka ważnych zmian względem trwającego od roku, pierwszego cyklu.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

Kiedy mówimy o rozwoju młodego piłkarza zwykle pierwszą osobą, o której myślimy jest jego trener. To naturalne i jak najbardziej uzasadnione, ale osób mających wpływ na to, jak jako sportowiec kształtuje się dziecko jest znacznie więcej. W pierwszym szeregu, na równi ze szkoleniowcami, są rodzice (lub szerzej – opiekunowie prawni). To właśnie im w poniższym artykule poświęcają swoją uwagę Arkadiusz Miedza i Kamil Syroka – trenerzy monitorujący Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

W czwartek (14 maja) na naszej stronie ukazał się artykuł z informacjami dotyczącymi zakresu wizyt monitorujących oraz rekomendacjami do treningów w okresie od 18 maja (LINK). W związku z licznymi zapytaniami odnoszącymi się do przedstawionych w nim wytycznych oraz sposobu planowania i prowadzenia treningów, poniżej publikujemy zestawienie tych pojawiających się najczęściej wraz z odpowiedziami na nie.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich wprowadził do rzeczywistości treningu dzieci i młodzieży pojęcie monitoringu. Nowe doświadczenie, jakim jest spotkanie podczas zajęć trenera monitorującego może budzić spory stres ze strony trenerów prowadzących oraz osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie i organizację klubu. Czy słusznie?

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności