Aktualności

Znamy tegorocznego mistrza świata w udawaniu gry w piłkę

PIŁKA DLA WSZYSTKICH15.07.2019 

W Przykonie odbyła się trzecia edycja Mistrzostw Świata w Udawaniu Gry w Piłkę #Padaka2019. To turniej inny niż wszystkie, więc i mistrz jest nietypowy.

Mistrzostwa Świata w Udawaniu Gry w Piłkę w 2017 i 2018 odbyły się w Bibiannie. Tym razem 16 drużyn złożonych łącznie z około 200 zawodników najlepiej udających grę w piłkę pojawiło się w Przykonie. Za wszystkich, we współpracy z Piotrem Bukowiecki, prezesem PKS Orzeł Dziadowice-Folwark, znów stał jeden z największych i najbardziej znanych w Polsce fanów futbolu we wszystkich jego odmianach i na każdym poziomie zaangażowania oraz zaawansowania – Radosław Rzeźnikiewicz, głowa, twarz i nogi projektu kartofliska.pl.

– Zazwyczaj w mistrzostwach świata biorą udział zespoły, które wybijają się ponad przeciętność w górę. U nas – wręcz przeciwnie, są poniżej przeciętnej – wyjaśnia Rzeźnikiewicz.

W Przykonie zjawiło się kilka zespołów rywalizujących na co dzień w Klasie B, kilka skupionych wokół internetowych społeczności, kilka po prostu złożonych ze znajomych czy wręcz nieznajomych (jak FC Zapchajdziura, w której piszący te słowa miał przyjemność trochę w Przykonie poudawać – zajęliśmy 3. miejsce). Wielu piłkarzy i „piłkarzy” przyjechało z rodzinami, zjawiło się też mnóstwo kibiców. Wszyscy dzielnie wspierali biegających po boiskach.

Jedni mniej więcej wiedzieli, czego się spodziewać, inni zajrzeli z ciekawości, by sprawdzić, co kryje się za nieco tajemniczą dla niektórych nazwą turnieju.

Co się więc kryło? Chodziło po prostu o to, by się spotkać i wspólnie czerpać przyjemność z jednego z najwspanialszych zajęć na świecie, czyli gry w piłkę nożną. Wszystko z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy, w pięknych okolicznościach przyrody i niezobowiązującej atmosferze pikniko-festynu.

Jedną z sensacji imprezy (o ile w tego typu turnieju można coś wcześniej przewidywać i czegoś się spodziewać) była postawa Orła Bydgoszcz. Zespół, o którym w ubiegłym roku zrobiło się głośno z uwagi na przegraną 0:34 z Polonią Bydgoszcz w Pucharze Polski, w Przykonie wygrał grupę, a później ćwierćfinał. Ostatecznie skończył na czwartym miejscu.

No dobrze, ale kto został mistrzem świata? Kwestia interpretacji. Pierwsze miejsce w turnieju zajął Tartak Klamry.

Ostatnie – gospodarze, PKS Orzeł Dziadowice-Folwark.

Wszyscy jednak, którzy pojawili się w Przykonie, mogą się uważać za wygranych.

Szymon Tomasik

Fot. Kamil Szeról/Wilcza Fotografia

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności