Aktualności

Zbliża się zgrupowanie najmłodszych amp futbolistów

PIŁKA DLA WSZYSTKICH06.11.2019 
Lada moment, bo już 16 listopada, rusza kolejne zgrupowanie juniorów grających w amp futbol. W Polsce „amp futbolowe” dzieciaki grają w piłkę od 2018 roku. I jest ich coraz więcej – z zaledwie kilku zawodników w trzy lata zrobiło się dwudziestu!  To jeszcze nie koniec. Nasi młodzi piłkarze to, obok Anglii oraz Irlandii, jedni z pionierów i liderów juniorskiego amp futbolu na świecie.

Amp futbol pozwala przede wszystkim przełamywać bariery. To również trening woli walki, a także sportowa rywalizacja w duchu fair play, która to w kształtowaniu charakteru każdego młodego człowieka jest na wagę złota. Amp futbol to także spotkania z rówieśnikami i nowe znajomości. I pomyśleć, że tak długo trzeba było na to czekać… Bo o ile ta odmiana piłki znana jest na świecie od lat 80., w wersji juniorskiej wystartowała dopiero w 2016 roku. I to właśnie my, Polacy, dołożyliśmy do tej historii swoją cegiełkę. Nie da się ukryć, że całkiem sporą.

- Wraz z irlandzką federacją wpadliśmy na pomysł organizacji obozu juniorskiego dla dzieci po amputacjach i z wadami kończyn z różnych krajów. I tak się zaczęło – mówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska. -  W 2016 roku wysłaliśmy na obóz do Dublina 4 dzieci z Polski, a w 2017 zorganizowaliśmy go już sami w Warszawie. To był ogromny impuls do dalszych działań, do organizacji regularnych treningów, zgrupowań, a w przyszłości meczów – do stworzenia Junior Amp Futbol! I tak się zaczęło. W 2018 roku dzieci biorące udział w zgrupowaniach poleciały do Rzymu, a rok później do niemieckiego Hoffenheim – dodaje Widłak.

Junior Amp Futbol ruszył w Polsce oficjalnie w 2018 roku. Program to przede wszystkim regularne zgrupowania piłkarskie dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat. Jedno z nich rusza jeszcze w tym miesiącu. Spotkanie młodych sportowców odbędzie się w dniach 16-17 listopada w Machnicach k. Wrocławia. I uwaga! Jest ważna wiadomość dla tych, którzy marzą o grze w piłkę! W zgrupowaniach mogą wziąć udział nie tylko członkowie reprezentacji, ale także te dzieci, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z amp futbolem – zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.  

Jak podkreślają organizatorzy, udział w zgrupowaniu jest bezpłatny nie tylko dla zawodnika, ale także dla jego opiekuna. Zapewniony jest nocleg, zakwaterowanie, sprzęt sportowy, profesjonalne piłkarskie warunki, a także opieka doświadczonych trenerów. Na uczestników czeka też niespodzianka. W tym samym miejscu i czasie będzie też trenować reprezentacja Polski Amp Futbol. Juniorzy będą mogli obserwować grę swoich starszych kolegów, do których – kto wie – może kiedyś dołączą?

Uczestnicy Junior Amp Futbol, oprócz treningów, co roku jeżdżą również na międzynarodowe obozy EAFF Junior Camp organizowane przez europejską federację amp futbolu i UEFA. Dzięki temu mają szansę spotkać się ze swoimi rówieśnikami z całego świata.

 - Chcemy dotrzeć do jak największej liczby dzieci i ich rodziców z informacją o możliwości gry w piłkę, zwiększać liczbę zawodników uczestniczących w zgrupowaniachW przyszłym roku chcielibyśmy nadal organizować regularne zgrupowania oraz wysłać rekordową liczbę juniorów i trenerów na międzynarodowy EAFF Junior Camp. Bo entuzjazm młodych zawodników oraz ich rodziców sprawia, że chcemy rozwijać ten projekt jeszcze mocniej! – dodaje Mateusz Widłak.

Oby tak było! Kibicujemy najmłodszym, a wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu w sprawie zgrupowania mailowo: rekrutacja@ampfutbol.pl lub telefonicznie 669 982 629.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności