Aktualności

Wilki odbudowały boisko po powodzi

PIŁKA DLA WSZYSTKICH18.03.2019 

Piłka nożna często dalece wykracza poza rywalizację sportową. To fundament, na którym buduje się lokalna społeczność i narzędzie pozwalające tworzyć więzi. Świetnym dowodem na niesamowitą siłę futbolu jest LKS Wilki Wilków, niewielki klub z województwa lubelskiego.

W 2010 roku gminę Wilków spotkało nieszczęście. Powódź. – Wisła wystąpiła z brzegów i zalała 90 procent powierzchni gminy – wspomina Joanna Hanna Kowalska, wójt gminy Wilków.

Woda nie oszczędziła też stadionu miejscowych Wilków. – Poziom wody sięgał nawet 3,40 m – dodaje Marek Daczka, koordynator klubu. – Na boisku było widać tylko poprzeczki. Tyle wody było… Chyba nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić, co tu było, jeśli tego nie widział – Stanisław Urbanek, Wilki Wilków. Zniszczony był sprzęt, budynek klubowy, murawa.

– Mieszkańcy mimo tej traumy potrafili się zmobilizować. Wróciliśmy do normalnego życia – podkreśla wójt Kowalska. Jednym z przejawów była odbudowa klubowej infrastruktury.

Zobacz, jak Wilki walczyły z wielką wodą.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności