Aktualności

W Radomsku niezdobywcy pucharów znów zagrają o… puchar

PIŁKA DLA WSZYSTKICH17.01.2020 
W sobotę 18 stycznia w Radomsku spotkają się zawodnicy ośmiu zespołów, by rywalizować o Puchar Niezdobywców Pucharów oraz – a może przede wszystkim – pomóc małej Amelce.

To druga edycja tej imprezy obmyślonej i zorganizowanej przez Marcina Półrolę (w ubiegłym roku mocniej w prace angażował się Mateusz Bitnerowski). Piłka nożna, dobra zabawa i zaangażowanie charytatywne – to trzy filary, na których swoją piłkarską pasję opierają Marcin i Mateusz. W tym roku przed oraz w trakcie turnieju organizatorzy i wolontariusze będą zbierać fundusze na leczenie i rehabilitację 8-letniej Amelki Szewczyk, u której zdiagnozowano samoistny krwotok mózgowy o rozległym umiejscowieniu. Dziewczynka wymaga długotrwałej i kosztownej rehabilitacji, by móc poruszać się o własnych siłach, i wrócić do pełni zdrowia.

W radomszczańskiej Powiatowej Hali Sportowej pojawi się osiem zespołów, które dla większości fanów polskiej piłki nożnej w amatorskim wydaniu nie są anonimowe: Victoria Łódź, Rol-best Piotrków Trybunalski, Dar Placencja, Team forBet, LZS Chrząstawa, Żądło Sucha Psina, LZS Radziechowice Drugie oraz gospodarze – AKP forBet Pogrom Radomsko. W ubiegłym roku gospodarze okazali się mało gościnni i zajęli pierwsze miejsce.

– Wszyscy jesteśmy sportowcami i chcemy wygrać, ale pamiętamy, że najważniejsza jest pomoc, a największą gwiazdą imprezy będzie Amelka – mówi Marcin Półrola.

Turniej piłkarski to w zasadzie jeden z wielu elementów całego dnia wypełnionego atrakcjami. Będą występy cheerleaderek, pokaz wsadów i koszykarskich tricków wicemistrza świata w tej specjalności Piotra „Grabo” Grabowskiego, występ artystyczny uczniów SP w Rzejowicach (uczennicą tej placówki jest Amelka), strefa gier i zabaw dla maluchów, ścianka wspinaczkowa, zajęcia ze sportów walki z instruktorem oraz… grill.

– Tak jest, robimy w styczniu grilla. Dlaczego nie? – śmieje się Półrola.

Patronat nad turniejem objął PZPN Piłka dla wszystkich i my również zachęcamy kibiców (i nie tylko) do wizyty w Radomsku.

– Pomóżmy Amelce, by w pełni wyzdrowiała – apeluje Marcin Półrola.

Szymon Tomasik

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności