Aktualności

[UEFA Region’s Cup] Dolny Śląsk w wielkim finale!

PIŁKA DLA WSZYSTKICH24.06.2019 
Zawodnicy Dolnego Śląska zremisowali 2:2 z czeskim Hradec Kralove w swoim ostatnim meczu fazy grupowej tegorocznego UEFA Region’s Cup. Taki wynik, przy zwycięstwie Regionu Południowego Chayka (Rosja) nad hiszpańskim Castilla y Leon, oznacza awans reprezentantów Polski do wielkiego finału turnieju.

Przed ostatnią serią spotkań grupy B szanse na awans do środowego finału miały 3 zespoły: Dolny Śląsk, Castilla y Leon oraz Hradec Kralove. Reprezentanci Czech i Polski, którzy mierzyli się w bezpośrednim starciu, do zajęcia 1. miejsca w grupie poza korzystnym rezultatem swojego meczu, musieli również liczyć na odpowiednie rozstrzygnięcie rozgrywanego równolegle spotkania Hiszpanów i Rosjan.

Po pierwszych połowach w obu spotkaniach były remisy, które awansem premiowały region Castilla y Leon. Sytuacja zmieniła się zaraz po przerwie, kiedy za sprawą Adriana Niewiadomskiego prowadzenie w swoim meczu objęli Biało-czerwoni. Radość Polaków nie trwała jednak zbyt długo, bo już po dwóch minutach do wyrównania doprowadził Petr Holubec .

Dolny Śląsk ponownie wyszedł na prowadzenie w 64. minucie po golu Kornela Traczyka . Jednocześnie w drugim spotkaniu utrzymywał się remis 1:1. Taki układ oznaczał, że w finale zagrają Biało-czerwoni. Sytuacja na obu stadionach nie zmieniała się aż do 88. minuty. Wówczas ze stadionu Hankofen, na którym rozgrywany był mecz Hiszpanów z Rosjanami, dotarła najlepsza z możliwych wiadomości – bramkę zdobył Region Południowy Chayka. Porażka Hiszpanów dawała Polakom komfort, że nawet w przypadku remisu uzyskają awans do wielkiego finału. Ostatecznie w doliczonym czasie gry Czesi faktycznie doprowadzili do wyrównania. Nie zmieniło to jednak układu tabeli i to Dolny Śląsk wygrał grupę B.

Wielki finał tegorocznego UEFA Region’s Cup odbędzie się w środę o godzinie 18:30 na stadionie w Burghausen. Rywalem Dolnego Śląska będzie drużyna gospodarzy – Bawaria.

Wyniki 3. kolejki grupy B:

Dolny Śląsk – Hradec Kralove 2:2 (0:0)

Bramki: Adrian Niewiadomski 48, Kornel Traczyk 64 – Petr Holubec 50, Jan Prazak 90+5

Dolny Śląsk: Jarosław Krawczyk – Paweł Słonecki, Adrian Niewiadomski, Dawid Pożarycki, Patryk Caliński – Mateusz Kluzek (57. Mateusz Jaros), Maciej Tomaszewski, Jakub Bohdanowicz, Kornel Traczyk – Grzegorz Borowy (C) (85. Paweł Niemienionek), Mateusz Baszak (46. Marcin Buryło)

Castilla Y Leon : Jan Stastny (C) – Michael Moravec, Tomas Kabelac, Jiri Podolnik (76. Lukas Hlava), Jiri Turner – Jakub Petrik, Marek Brich, Petr Holubec, Dominik Biciste – David Vitebsky (72. Jan Prazak), Martin Maly (79. Ondrej Tobias)

Żółte kartki : Maciej Tomaszewski – Marek Brich, Jiri Podolnik, Martin Maly, Tomas Kabelac, Jakub Petrik

Castilla y Leon – Region Południowy Chayka 1:2 (1:1)


Końcowa tabela grupy B 

Mecze Punkty Bilans bramkowy
1. Dolny Śląsk    3     5         4:3
2. Castilla y Leon    3     4         5:3
3. Hradec Kralove    3     4         3:5
4. Region Południowy Chayka    3     3         2:3


Fot. Bayerischer Fußball-Verband 

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności