Aktualności

Tydzień Piłki Amatorskiej czas zacząć!

PIŁKA DLA WSZYSTKICH23.09.2020 
To już tradycja, że ostatni tydzień września w całej futbolowej Europie poświęcony jest szczególnie piłce nożnej w amatorskim wydaniu. Dziś rozpoczął się UEFA Grassroots Week (Tydzień Piłki Amatorskiej), w którego obchody po raz kolejny włączył się Polski Związek Piłki Nożnej.

Promocja oraz rozwój piłkarstwa amatorskiego to od kilku lat jeden z priorytetów, którym w swoich działaniach kierują się UEFA oraz zrzeszone w niej krajowe federacje, w tym PZPN. Organizacje kojarzone do niedawna wyłącznie z futbolem profesjonalnym, szeroko otworzyły się na piłkarzy-amatorów, starając się przyciągać na boiska jak najwięcej osób, bez względu na ich płeć, wiek, status społeczny czy umiejętności. Pokazują, że piłka nożna to uniwersalne narzędzie pomagające w poprawie kondycji fizycznej i zdrowia, budowaniu relacji i zacieśnianiu więzi społecznych, rozwoju osobistym, dające radość z gry i poprawiające samopoczucie. W 2020 roku, na którym tak silne piętno odcisnęła pandemia COVID-19, ma to jeszcze większe znaczenie.

Dla Polskiego Związku Piłki Nożnej obchody UEFA Grassroots Week są zwieńczeniem pracy, którą na rzecz wspierania i rozwoju piłki amatorskiej wykonuje na co dzień. Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots) jest odpowiedzialny m.in. za Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich, Mobilną Akademię Młodych Orłów czy Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. PZPN jest jedną z nielicznych federacji, która ma własne kanały komunikacji poświęcone wyłącznie piłce amatorskiej, również prowadzone przez Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots). Kanały PZPN „Piłka dla wszystkich” na Facebooku, Instagramie, Twitterze i YouTube inspirują, edukują, radzą i pokazują piękno futbolu w jego najczystszej postaci oraz zachęca do wyjścia na boisko. Nie inaczej będzie w najbliższych dniach. Zachęcamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie – poza możliwością przeczytania czy obejrzenia wartościowych i ciekawych materiałów – będzie można wygrać sprzęt do gry w piłkę nożną.

Łączy nas piłka!

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności