Aktualności

Startuje program UEFA Playmakers – dowiedz się, gdzie będą odbywały się zajęcia

PIŁKA DLA WSZYSTKICH01.10.2020 

Z myślą o dziewczynkach w wieku 5-8 lat, które obecnie nie grają w piłkę nożną, UEFA i Disney połączyły siły w celu opracowania przełomowego programu piłkarskiego. Polski Związek Piłki Nożnej jako jedna z pierwszych federacji w Europie wdraża projekt na terenie swojego kraju. We współpracy z klubami, szkołami i innymi partnerami powstanie 30 ośrodków, rozlokowanych we wszystkich województwach, w których będą odbywały się zajęcia piłkarskie oparte na scenariuszach filmów Disneya.

Program UEFA Playmakers bazuje na wyjątkowej filozofii, w której poprzez opowiadanie historii, stworzenie bezpiecznego i komfortowego środowiska, a zarazem pozytywną, pełną energii i uśmiechu atmosferę chcemy zachęcić dziewczynki do aktywności fizycznej, a w szczególności do piłki nożnej.

– To w tej chwili jedna z najważniejszych inicjatyw UEFA. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że zostaliśmy wybrani jako jeden z pierwszych krajów w Europie do rozpoczęcia pilotażowego programu – mówi Nina Patalon, Koordynatorka Szkolenia Piłki Nożnej Kobiet PZPN, selekcjonerka kadry narodowej kobiet U-19. – Projekt skierowany jest do dziewczynek między piątym a ósmym rokiem życia. Nie tylko jego uczestniczki, ale także rodzice będą mogli przekonać się, że piłka nożna to wspaniały sport przeznaczony dla każdego. Rocznie około 1800 dziewczynek będzie mogło aktywnie i ciekawe spędzić czas wolny oraz przy okazji zainspirować się futbolem. Ten program to kolejna nowa inicjatywa PZPN, która ma przyczynić się do rozwoju piłki kobiecej, na czym nam bardzo zależy – dodaje Nina Patalon.

Aby w pełni zrealizować filozofię projektu w 30 ośrodkach zlokalizowanych w różnych częściach Polski PZPN organizuje szkolenia dla przyszłej kadry programu. Łącznie około 100 osób reprezentujących wszystkie podmioty zaangażowane w program bierze udział w czterech szkoleniach organizowanych na przełomie września i października w Poznaniu i Warszawie. Wśród uczestników są nie tylko trenerki i trenerzy, ale także nauczyciele wychowania fizycznego, animatorzy, instruktorzy, byłe i aktywne piłkarki m.in. klubów Ekstraligi. Mamy więc osoby o ogromnym doświadczeniu i wiedzy, które podczas szkoleń zyskują dodatkowe umiejętności. Wszystko po to, żeby, gdy już wrócą do swoich miast, mogli z energią i zaangażowaniem realizować zajęcia oparte na filmie „Iniemamocni 2”, który jest pierwszym motywem przewodnim zajęć.

W których miastach dziewczynki będą mogły przyjść na zajęcia UEFA Playmakers i wcielić się w postaci Elastyny, Pana Iniemamocnego lub Mrożona? Pełna lista Ośrodków, które potwierdziły udział w programie oraz tworzących je podmiotów znajduje się poniżej, a już wkrótce o tym, gdzie i kiedy w tych miastach odbędą się pierwsze zajęcia, dowiecie się ze strony internetowej www.laczynaspilka.pl/Playmakers.

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji o programie UEFA Playmakers!

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności