Aktualności

Rusza „Sportowa Polska” 2021. Ministerstwo Sportu dofinansuje budowę lub remont boisk i stadionów

PIŁKA DLA WSZYSTKICH26.02.2021 

1 marca rozpocznie się nabór wniosków w programie „Sportowa Polska”, w którym Ministerstwo Sportu wspiera rozwój lokalnej infrastruktury sportowej. W 2021 roku na realizację programu zarezerwowano 250 milionów złotych.

To już czwarta edycja „Sportowej Polski”. W poprzednich latach dofinansowano łącznie 624 inwestycje na kwotę ponad 825 mln zł. Tylko w ubiegłym, rekordowym roku, dofinansowano 222 inwestycje na kwotę ponad 313 mln zł.

Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. Dodatkowo, w przypadku obiektów zewnętrznych, wnioskodawcy powinni dołożyć wszelkich starań, by dostęp do nich, w szczególności dla dzieci i młodzieży, był nieodpłatny.

Program obejmuje między innymi boiska i stadiony piłkarskie lub wielofunkcyjne, na których można uprawiać piłkę nożną. Jego zakres jest bardzo szeroki i między innymi z tego powodu Ministerstwo Sportu rodzaje zadań inwestycyjnych, o dofinansowanie których można się starać, zostały podzielone na trzy grupy.

Pierwsza grupa to obiekty szkolne i przyszkolne, przeznaczone na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, ale jednocześnie służące lokalnej społeczności do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz – w miarę możliwości – umożliwiające współzawodnictwo sportowe.

Druga grupa inwestycji obejmuje modernizację obiektów służących klubom sportowym. W jej ramach dofinansowywane są zadania, których celem jest poprawa warunków treningowych dla sportowców, w tym przeciwdziałanie degradacji obiektów sportowych znajdujących się w niedostatecznym stanie techniczno-funkcjonalnym. Wsparcie będą mogły otrzymać zadania dotyczące przebudowy lub remontu już istniejącej infrastruktury sportowej.

W trzeciej grupie znalazły się zadania dotyczące budowy nowej (nieprzyszkolnej) infrastruktury sportowej, która umożliwi lokalnej społeczności aktywne spędzanie czasu wolnego oraz organizację współzawodnictwa sportowego. Można więc składać wnioski o dofinansowanie budowy, remontu lub modernizacji obiektów sportowych, które stwarzają warunki do rozwoju sportów olimpijskich.

Wnioski o dofinansowanie z programu „Sportowa Polska” 2021 można składać do 31 marca.

Więcej szczegółów oraz niezbędne formularze i dokumenty – POD TYM LINKIEM.

Szymon Tomasik
Fot. Daria Stec

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności