Aktualności

Powtórka sprzed roku – Polacy ponownie wicemistrzami świata w „szóstkach”!

PIŁKA DLA WSZYSTKICH21.10.2019 
Reprezentacja Polski w piłce nożnej 6-osobowej po raz drugi z rzędu wywalczyła tytuł wicemistrza świata. Biało-Czerwoni pokazali się na Krecie z bardzo dobrej strony i kolejny już raz potwierdzili, że należą do ścisłej czołówki ekip w tej odmianie futbolu.

Porażka z Rosjanami była jedyną, jaką polski zespół odniósł podczas tegorocznych mistrzostw. Wcześniej Polacy pewnie pokonywali kolejne przeszkody na swojej drodze, jedyne punkty gubiąc w grupowym meczu z Walijczykami. Poza spotkaniem z Wyspiarzami i finałowym starciem z Rosją Polacy w każdym meczu strzelali co najmniej po 3 gole. Prawdziwy popis swoich ofensywnych umiejętności podopieczni Klaudiusza Hirscha dali w ćwierćfinale, w którym zaaplikowali aż 7 bramek Meksykowi.

Królem strzelców mistrzostw został kapitan Biało-Czerwonych, Bartłomiej Dębicki. Zawodnik płockiego Kluge Team zdobył 11 bramek, trafiając do siatki rywali w 7 z 8 meczów naszej reprezentacji. W każdym wygranym spotkaniu co najmniej jednego gola strzelał także Ariel Mnochy.

Wicemistrzostwo świata to oczywiście duży sukces, jednak podobnie jak przed rokiem towarzyszy mu rozczarowanie. Przed rozpoczęciem zmagań Polacy mierzyli bowiem w złoto, a poprawiająca się z meczu na mecz gra dodatkowo rozbudziła ich apetyty. Do realizacji celu zabrakło niewiele. Kolejną próbę nasi reprezentanci podejmą już w przyszłym roku.

W tegorocznym turnieju złote medale nieprzypadkowo zawisły na szyjach zawodników rosyjskich, którzy jako jedna z dwóch reprezentacji wygrali swoje wszystkie 4 mecze w fazie grupowej turnieju. Drugą były Węgry, a obie te ekipy wpadły na siebie w ćwierćfinale. Niewiele zabrakło, a nowi mistrzowie świata musieliby uznać w tym meczu wyższość Madziarów. W trudnym momencie Rosjanie potrafili jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Później pokonali jeszcze gospodarzy turnieju, a na koniec okazali się lepsi od Biało-Czerwonych i z kompletem zwycięstw sięgnęli po końcowy triumf.

Droga Polaków do srebrnego medalu mistrzostw świata 2019

Faza grupowa:

Polska – Maroko 3:1 (1:0) – Mnochy, Elsner, Dębicki
Polska – Walia 1:1 (0:0) – Gliński
Polska – Litwa 6:0 (3:0) – Mnochy 2, Dębicki, Gliński, Przybył, M. Grzywa
Polska – Belgia 6:1 (2:1) – Milewski 2, Kucharski, Mnochy, Gliński, Dębicki

1. Polska    4    10    16:3
2. Litwa    4    9    11:7
3. Maroko    4    6    9:10
4. Walia    4    4    6:7
5. Belgia    4    0    2:17

Faza pucharowa:

1/8 finału
Polska – Bułgaria 3:0 (1:0) – Mnochy, Dębicki 2

Ćwierćfinał
Polska – Meksyk 7:3 (3:1) – Dębicki 2, Mnochy, M. Grzywa 2, Gliński, Rosiński

Półfinał
Polska – Mołdawia 4:1 (1:0) – Mnochy, Dębicki 3

Finał
Polska – Rosja 2:3 (0:2) – Rosiński, Dębicki

Rafał Cepko

Fot. playarena.pl/Dominik Modrzyk

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności