Aktualności

Polacy tworzą historię. Pierwszy młodzieżowy turniej ampfutbolistów już w ten weekend w Anglii

PIŁKA DLA WSZYSTKICH12.07.2019 

W sobotę i niedzielę 13-14 lipca ampfutbolowa reprezentacja Polski zmierzy się z Turcją i Anglią w międzynarodowym turnieju dla zawodników do lat 23. Będą to pierwsze w historii młodzieżowe zawody w tej dyscyplinie. Polacy, którzy od kilku lat intensywnie stawiają na szkolenie młodzieży, zapowiadają zwycięstwo!

Pomimo czterdziestoletniej historii ampfutbolu, nigdy wcześniej nie rozgrywano młodzieżowych zawodów drużyn narodowych. Polacy z Turkami i Anglikami wezmą więc udział w wyjątkowym wydarzeniu. Zawody w Nantwich będą tym bardziej prestiżowe, że uczestniczyć w nich będą jedyne w Europie zespoły posiadające młodzieżowe reprezentacje, trzy kontynentalne potęgi, które zamierzają pokazać do kogo będzie należała przyszłość. Z tego powodu turniej można więc nazwać nawet nieoficjalnymi młodzieżowymi mistrzostwami Europy.

Polacy liczą na zwycięstwo, choć mają świadomość, że nie będzie o to łatwo.

– Spotkają się trzy mocne ekipy wśród których są też zawodowcy z ligi tureckiej, ale jedziemy tam po cztery zwycięstwa, nie widzę innej opcji – przyznaje Przemysław Nadobny, bramkarz biało-czerwonych. – Cel jest dla nas niezmienny, zawsze chcemy zwyciężać w każdym meczu. Wiemy, że przeciwnicy są silni, ale jestem też przekonany, że przyszłość będzie należała do nas! – tłumaczy.

Nadobny jest jednym z kilku młodzieżowych reprezentantów Polski, którzy występowali już w pierwszej kadrze. Debiut mają za sobą również Igor Woźniak i Mateusz Sadłowski oraz uczestnicy ubiegłorocznych mistrzostw świata: Bartosz Łastowski, Kamil Grygiel, Krystian Kapłon, Jakub Kożuch oraz Dawid Dobkowski. Skład uzupełniają debiutujący w narodowych barwach Jędrzej Kozak i Przemysław Fajtanowski oraz Maks Moroz i Jacek Konieczny, którzy powołania dostali dzięki uczestnictwu w programie Junior Amp Futbol.

– Każdego w zespole witamy z uśmiechem, atmosfera w naszej drużynie jest bardzo ważna. Myślę, że wspólnie pomożemy debiutantom pozbyć się tremy, bo wiemy jak wielkim wyróżnieniem jest dla każdego gra z orzełkiem na piersi – przekonuje Nadobny.

Skład reprezentacji U-23 jest potwierdzeniem tego, że Polska stawia na szkolenie i rozwój młodzieży, a takie mecze, jak najbliższe są dla młodszych zawodników doskonałą okazją do międzynarodowej rywalizacji z najlepszymi rówieśnikami w Europie. Turcy i Anglicy bowiem również wystawią silne zespoły. W Nantwich wystąpi kilku piłkarzy z pierwszych reprezentacji Anglii oraz tureccy zawodowcy.

Nazywany nieoficjalnymi młodzieżowymi mistrzostwami Europy turniej odbędzie się na boiskach Reaseheath College w Nantwich. Biało-czerwoni prowadzeni przez trenerów pierwszej reprezentacji z selekcjonerem Markiem Dragoszem na czele, liczą na wsparcie Polonii, której w Anglii nie powinno zabraknąć, zwłaszcza podczas tego historycznego wydarzenia.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności