Aktualności

Organizujesz turniej piłkarski? Zobacz, jak uzyskać wsparcie PZPN „Piłka dla wszystkich”!

PIŁKA DLA WSZYSTKICH07.07.2020 
Podniesienie rangi imprezy, wsparcie promocyjne czy gadżety dla uczestników – to najpopularniejsze korzyści, na które możesz liczyć jako organizator turnieju lub ligi piłkarskiej. Warunek? Uzyskanie Patronatu PZPN „Piłka dla wszystkich”.

Organizując wydarzenie o charakterze piłkarskim możesz ubiegać się o jeden z trzech rodzajów patronatów PZPN:
- Patronat Honorowy Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej – przyznawany najważniejszym przedsięwzięciom sportowym, edukacyjnym, naukowym, kulturalnym lub informacyjnym, przede wszystkim cyklicznym oraz jubileuszowym, o zasięgu ogólnopolskim lub regionalnym,
- Patronat Polskiego Związku Piłki Nożnej – przyznawany imprezom i wydarzeniom sportowym, których liczba uczestników przekracza 250 oraz edukacyjnym, naukowym, kulturalnym lub informacyjnym mającym charakter ogólnopolski i promującym piłkę nożną,
- Patronat PZPN „Piłka dla wszystkich” – przyznawany rozgrywkom piłkarskim o charakterze amatorskim, rozgrywanym w dowolnej formie (turnieje, ligi, rozgrywki pucharowe itp.). W przypadku tego patronatu minimalna liczba uczestników musi wynosić 100.

W związku z obostrzeniami spowodowanymi epidemią koronawirusa do odwołania obowiązuje także górny limit uczestników wydarzenia. Na dzień 7 lipca 2020 roku wynosi on 150 osób.

Bez względu na to, o który z patronatów się ubiegasz, procedura składania wniosku wygląda dokładnie tak samo. Przedstawia ją poniższy film. Szczegółowe kryteria przyznawania patronatów znajdują się w regulaminie.

Już sam fakt wsparcia przez Polski Związek Piłki Nożnej i możliwość wykorzystywanie logotypów federacji w promowaniu wydarzenia podnosi jego rangę. Niejednokrotnie organizatorzy byli też wspierani komunikacyjnie, a informacje o ich inicjatywach pojawiały się na stronie www.laczynaspilka.pl oraz w mediach społecznościowych „Piłka dla wszystkich”. Poniżej kilka przykładowych publikacji (kliknij w nazwę, aby przenieść się do danego artykułu):
- PROCAM CUP


- Puchar Niezdobywców Pucharów
- Puchar Dyrektora Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy
- Konferencja dla przedstawicieli klubów amatorskich
- Od przedszkola do oldboja
- Puchar 44
- Paweł Borkowski – organizator turnieju służby więziennej w Grudziądzu
- Ewa Szmitka – organizatorka turniejów i konferencji dla kobiet

Uczestnicy turniejów objętych Patronatem PZPN „Piłka dla wszystkich” otrzymują od Polskiego Związku Piłki Nożnej gadżety z wizerunkiem naszych reprezentantów. To szczególnie ważne dla dzieci, które czują dzięki temu, że wysiłek włożony przez nie podczas rozgrywek został doceniony.

O tym, że warto ubiegać się o nasz patronat doskonale wie Aleksandra Smolińska ze Stowarzyszenia „Serduszko dla Dzieci”: – Turniej Serduszko CUP organizujemy od 2015 roku. Od samego początku jest z nami Polski Związek Piłki Nożnej. Patronat PZPN „Piłka dla wszystkich" podnosi rangę imprezy, pokazując, że nie jest ona anonimowym wydarzeniem, a ciekawym, wspierającym dzieci i młodzież w budowaniu sportowego ducha działaniem. Ubieganie się o patronat nie jest skomplikowane. Wystarczy wypełnić wniosek na stronie internetowej i załączyć odpowiednie dokumenty. W zamian otrzymujemy wsparcie promocyjne wydarzenia, dzięki czemu docieramy do szerszej świadomości – również potencjalnych partnerów wydarzenia. Ponadto w ramach wsparcia można ubiegać się o atrakcyjne nagrody dla uczestników. Jako Stowarzyszenie „Serduszko dla Dzieci" jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy opartej na dialogu, szukaniu rozwiązań, indywidualnym podejściu i ogromie życzliwości. Polecamy ten program wszystkim – małym i dużym wydarzeniom! Bez „Piłki dla wszystkich" i PZPN-u nasza impreza nie byłaby tak wyjątkowa – zapewnia Smolińska.

Jeśli zatem organizowane przez Ciebie rozgrywki piłkarskie spełniają wszystkie kryteria – wejdź na naszą STRONĘ z formularzem zgłoszeniowym i wypełnij wniosek!

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności