Aktualności

Młodzi ampfutboliści ćwiczą w Niemczech z kolegami z zagranicy

PIŁKA DLA WSZYSTKICH18.07.2019 

Już dzisiaj w Niemczech wystartuje kolejny Junior Amp Futbol Camp. Z zagranicznymi zawodnikami trenować będą m.in. Polacy, którzy mają uzasadnione marzenia, by tą drogą dostać się do reprezentacji Polski.

Tym razem do Niemiec przyjadą nie tylko młodzi sportowcy z Europy. Po raz pierwszy w obozie będą uczestniczyli gracze z Ameryki Północnej: z Kostaryki i Salwadoru. W Walldorf i Hoffenheim spotkają młodych Polaków, Niemców, Irlandczyków, Anglików, Francuzów, Włochów, Hiszpanów, Belgów, Greków, Holendrów, Szkotów, Turków, Ukraińców, Gruzinów, Rosjan i Azerów.

Uczestnicy obozu w Niemczech przez pięć dni będą wspólnie trenowali, grali i wzajemnie się poznawali, ale mają również szansę trafić do drużyn narodowych. Najlepszym na to dowodem jest niedawny, pierwszy w historii, turniej młodzieżowych reprezentacji U-23. W polskim zespole wystąpili m.in. Jacek Konieczny i Maks Moroz, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach Junior Camp.

Z Polski na Junior Camp poleciało dziesięciu zawodników, którzy dzięki uczestnictwu w programie Junior Amp Futbol będą mieli teraz okazję spotkać rówieśników z zagranicy, poznać ich kulturę oraz rozwijać swoje umiejętności.

Obóz dla dzieci uprawiających ampfutbol organizowany jest corocznie przez European Amputee Football Federation (EAFF) i Union of European Football Associations (UEFA). Pierwsze takie zgrupowanie odbyło się w 2016 roku w Dublinie. Rok później juniorzy spotkali się w Warszawie, a przed rokiem w Rzymie.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności