Aktualności

Krótka Piłka #83: Buda w Urazie zakończyła 25-letnią posługę

PIŁKA DLA WSZYSTKICH22.02.2021 

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 83. odcinek serii, pierwszy po najkrótszej w historii przerwie zimowej.

Maszyna ruszyła!

Za nami już pierwszy oficjalny (o stawkę) mecz w amatorskim futbolu w Polsce w 2021 roku. W niedzielę na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Opolu zespół LZS Grodziec podejmował Unię Raszowa-Daniec. Stawką był awans do półfinału Terytorialnego Pucharu Polski w województwie opolskim (który to można nazwać eliminacjami do Regionalnego Pucharu Polski 2021/22). Nie był to pucharowy thriller z dramatycznymi zwrotami akcji w scenariuszu. Występujący w Klasie A goście pokonali grających w Klasie B gospodarzy (choć również nie grali oni na swoim boisku) 6:0.

Na meczu był fotoreporter Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Kibiców czekających na inaugurację wiosny na swoim terenie odsyłamy do naszej ubiegłotygodniowej publikacji z datami powrotu piłkarzy na boiska – POD TYM LINKIEM .

Odra Uraz już gotowa do wiosny

To były pracowite tygodnie dla piłkarzy Odry Uraz (dolnośląska Klasa B) i nie chodzi nam wyłącznie o hektolitry potu wylewane na treningach (to jeden z naszych ulubionych futbolowych sloganów) podczas boiskowych przygotowań do wiosny. Równie intensywne były przygotowania okołoboiskowe. Drużyna do roboty zabrała się już w grudniu. Dzięki zaangażowaniu zawodników, przyjaciół klubu, pani sołtys oraz władzom samorządowym z obiektu w Urazie zniknęła historyczna już szatnia pieszczotliwie nazywana „budą”, której miejsce zajęły zdecydowanie nowocześniejsze kontenery.

Wszystkim zaangażowanym gratulujemy, a drużynie Odry życzymy, by sezon skończyła choć oczko wyżej niż na obecnie zajmowanym 12. miejscu. Pierwszy wiosenny mecz drużyna z Urazu rozegra w weekend 20/21 marca na wyjeździe z LKS-em Krościna Wielka. Pierwszy mecz na lśniącym nowością stadionie w Urazie tydzień później. Rywalem gospodarzy będzie KS Brzeg Dolny.

Parada domorosłych drifterów – czas start!

Tegoroczna zima była wyjątkowo – na tle ostatnich lat – obfita w śnieg. Niestety, zaśnieżone boiska przyciągały do siebie amatorów nie tylko piłki nożnej, lecz także sportów motorowych. Ostatnie tygodnie to prawdziwy wysyp bezmyślnych zachowań, skutkujących zniszczeniem murawy. Poniżej tylko kilka przykładów skutków drifterskich popisów.

Wiślanin Bobrowniki

Mechanik Brzezina

Odra Rzeczyca

Start Osetnica

Tęcza Kwietno

Tytuły królów bezmyślności przyznajemy jednak osobom, które na boiskach piłkarskich postanowiły urządzić… kuligi! Tak było u Victorii Siciny…

… i na stadionie przywołanej już wcześniej, ale w znacznie bardziej chlubnym kontekście, Odry Uraz.

Nagród nie przewidzieliśmy. O nie zatroszczą się panie i panowie policjanci.

W Wyszogrodzie nastała jasność

Liczba 13 powszechnie uważana jest za pechową, ale występujące w mazowieckiej okręgówce (grupa Płock) Stegny Wyszogród od kilkunastu dni mogą mieć na ten temat inne zdanie. Na początku lutego w tym dawnym królewskim mieście Korony Królestwa Polskiego oddano do użytku inwestycję, której najważniejszym (a już na pewno najlepiej widocznym) elementem jest montaż 13 właśnie nowych lamp LED-owych.

Dodajmy, że swoją piłkarską przygodę właśnie w Stegnach zaczynał Marcin Bułka, były bramkarz Chelsea i Paris Saint-Germain, a obecnie francuskiego Chateauroux.

Czarni mają nakryte na biało

Na lepsze podczas zimowej przerwy zmieniła się także infrastruktura, z której korzystają piłkarze Czarnych Wierzchosławice (kujawsko-pomorska Klasa B). Latem ubiegłego roku świetlica wiejska, w której mieszczą się między innymi szatnie, uległa zalaniu. Dziś znów wygląda jak nowa.

Oby jak najdłużej!

Bramkarz łapie nie tylko piłkę, ale i złodziei

Serwis dwadozera.pl kilkanaście dni temu poinformował o nietypowej interwencji, którą popisał się rezerwowy bramkarz trzecioligowego Znicza Biała Piska Przemysław Masłowski. Otóż podczas zakupów w jednym ze sklepów w Iławie, gdzie drużyna przebywała na obozie przygotowawczym do rundy wiosennej, Masłowski schwytał i obezwładnił złodzieja!

– W pewnym momencie w klientów wychodzących z marketu i naszą grupkę stojącą przed samymi drzwiami wpadł z impetem mężczyzna. Złapałem go, bo od razu wydał mi się podejrzany. Gdy usłyszałem, że to złodziej, rzuciłem go na ziemię i szybko skrępowałem mu ruchy. Bardzo mocno się szarpał, więc poprosiłem, by jeden z mężczyzn stojących z boku złapał jego nogi. Okazało się później, że to komendant policji z Brodnicy, więc można powiedzieć, że złodziej został zatrzymany dzięki dobrej, wspólnej akcji służb mundurowych – cytuje bramkarza dwadozera.pl.

Przemysław Masłowski jest funkcjonariuszem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w stopniu sierżanta sztabowego. Na co dzień pełni służbę w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

Więcej o spektakularnej akcji POD TYM LINKIEM .

Piłkarska Lista Przebojów – Tur Turek

W tradycyjnie kończącym Krótką Piłkę kąciku muzycznym dziś zapraszamy do wysłuchania hymnu Tura Turek.

Szymon Tomasik
Fot. Odra Uraz (https://www.facebook.com/OdraUraz)

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności