Aktualności

Krótka Piłka #61: Sparing nie zawsze bywa towarzyski

PIŁKA DLA WSZYSTKICH13.07.2020 

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 61. część cyklu.

Choć to Sokół, zagoi się jak na psie

Podejrzewamy, że niezbyt miło będzie wspominał sobotnie sparingowe spotkanie z GKS-em Andrzejewo (mazowiecka Klasa A) zawodnik KS-u Sokoły (podlaska Klasa A) Michał Sawko. Mecz towarzyski meczem towarzyskim, ale wiadomo, jak to często bywa – gdy wychodzi się na boisko, zapomina się, o co toczy się gra (poza tym, rzecz jasna, że o zwycięstwo) i zdarza się wsadzić głowę tam, gdzie ktoś inny bałby się wsadzić nogę, bo właśnie znalazła się tam inna noga. Nie znamy dokładnych okoliczności, w których urazu nabawił się pan Michał i chyba nawet wolimy w tej niewiedzy pozostać. Wystarczy nam, że popatrzymy na skutki.

Szybka interwencja służb medycznych oraz serce do walki piłkarza ekipy z Sokołów pozwoliły mu jednak wrócić na boisko. Rokowania lekarzy prowadzącego klubowy fanpage na szczęście dają powody do optymizmu.

Do wesela się zagoi!

Niestety, poświęcenie na niewiele się zdało. KS Sokoły – GKS Andrzejewo 2:4.

Jedyny taki sparing – na remis

Rozgrywanie sparingów między zespołami z różnych województw nie należy do rzadkości (pierwszy z brzegu przykład mamy powyżej), zwłaszcza jeśli miejscowości, z których pochodzą kluby, leżą niedaleko granicy swojego regionu administracyjnego. Ale sparing między ekipami z Klasy B oddalonymi od siebie od 250 kilometrów? To mogły wymyślić tylko LZS Chrząstawa i Piasek Potworów. W podstawowym czasie gry padł remis 1:1, a rzuty karne lepiej wykonywali goście z Dolnego Śląska. Ozdobą serii był strzał oddany przez gościnnie zakładającego koszulkę Piaska Radosława Rzeźnikiewicza z kartofliska.pl.

Ozdobą meczu z kolei – specjalny program.

I tak jak przy okazji spotkania KS-u Sokoły z GKS-em Andrzejewo można mieć wątpliwości, czy było ono towarzyskie, tak tu nie mamy żadnych.

Więcej zdjęć z tego epokowego wydarzenia – poniżej.

Grom z jasnego nieba na weselu

Dobrej zabawy ciąg dalszy. Tydzień temu, w Krótkiej Piłce #60 , pisaliśmy o wizycie piłkarzy i działaczy Gromu Leśno na przedweselnym przyjęciu u kapitana drużyny Damiana Skwierawskiego i jego wówczas jeszcze narzeczonej Patrycji. Oczywiście piłkarskiej braci nie mogło zabraknąć również na weselu.

Z przytupem, ale i z klasą. Brawo Grom!

W Birczy i Nakle pobawią się później

Gdy jedni w najlepsze się bawią, inni w pocie czoła ciężko pracują. W tej drugiej grupie jest ostatnio ekipa Leśnika Bircza (podkarpacka Klasa B), o którego nieszczęściu pisaliśmy w Krótkiej Piłce #59 . Uzbrojeni w młotki, łomy, łopaty, szlifierki i być może także piłki (ale do drewna), a przede wszystkim zapał i chęć do roboty birczanie zabrali się za przywracanie szatni do użytku. Patrząc na zdjęcia – skończą szybciej niż nam wszystkim razem wziętym się wydaje.

Nie próżnują także w odległym o około 50 kilometrów Nakle. Modernizacja boiska, na którym miejscowy LKS rywalizuje w podkarpackiej Klasie A, trwa już kilka miesięcy, ale ostatnio wyraźnie przyśpieszyła.

Czekamy na efekt końcowy!

Błękitni wiedzą, że to są właśnie te deale!

Stadion Błękitnych Raciąż (beniaminek mazowieckiej okręgówki) aż tak zaawansowanych zabiegów jak obiekty w Birczy i Nakle na razie nie potrzebuje. „Grubsze” prace wykonano tu wiosną (o czym pisaliśmy w Krótkiej Piłce #48 ). Teraz nadszedł czas na dbanie o detale. Siedzibę klubu zdobi od niedawna tablica przedstawiająca historię klubu.

Oczy nam się zawsze robią maślane na widok takich gadżetów. Błękitni – robicie to dobrze!

Dodatkowa robota w Mrowli

Chcąc, nie chcąc – za nieplanowaną pracę będą musiały wziąć się osoby, którym na sercu leży dobro Mrowlanki Mrowla (podkarpacka Klasa B). W nocy z 8 na 9 lipca ktoś pomylił tam murawę z jezdnią i przez pięć minut po niej jeździł.

Ręce opadają. Który to już raz na laczypaspilka.pl piszemy o podobnych wybrykach?

Kolejna porcja #GaszynChallenge

Dziś – obiecujemy – ostatnia już porcja filmów przedstawiających kluby sportowe uczestniczące w wyzwaniu #GaszynChallenge. Zapraszamy!

Czarni Wałbrzych

GKS 1984 Rutki

Cuiavia Inowrocław

LZS Jadowniki

UKS AP Dzieci Śląska

Piłkarska Lista Przebojów – Garbarnia Kraków

W tradycyjnym dla Krótkiej Piłki kąciku muzycznym zapraszamy dziś na hymn Garbarni Kraków, mistrza Polski z 1931 roku.

Do zobaczenia i usłyszenia za tydzień!

Szymon Tomasik

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności