Aktualności

Krótka Piłka #60: Najpiękniejsza szatnia w A-Klasie?

PIŁKA DLA WSZYSTKICH06.07.2020 
Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 60. część cyklu.

Lotnik odleciał. Co za szatnia w Twardogórze!

Często w wypowiedziach piłkarzy i trenerów można usłyszeć, że jednym z kluczowych elementów sukcesu jest szatnia. Lotnik Twardogóra (dolnośląska Klasa A) w takim razie wyjechał właśnie na autostradę do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Kilka dni temu klub pochwalił się na Facebooku efektem prac remontowych, które wykonano w szatni gospodarzy na twardogórskim stadionie. Efekt powala!

Duży szacunek dla wszystkich zaangażowanych w projekt, w tym dla piłkarzy Lotnika, którzy zamiast narzekać i czekać na gotowe, chwycili za pędzle i wzięli się do roboty. Jeśli równie dobrze będzie im szło na boisku, o awans do okręgówki kibice Lotnika mogą być spokojni. Już w kadłubowym sezonie 2019/20 do pierwszego miejsca zabrakło punktu…

W Stawigudzie remont dopiero będzie

Z pewnością z wywołanym przez zdrowo rozumianą zazdrość ukłuciem w sercu spoglądają na szatnię Lotnika Twardogóra piłkarze, działacze i kibice GKS-u Stawiguda (warmińsko-mazurska klasa okręgowa). Klub z jednej z najbogatszych gmin w Polsce (według dochodu na mieszkańca za 2019 rok Stawiguda była sklasyfikowana na 71. miejscu spośród na 2478 gmin w Polsce) nie bardzo ma się czym pochwalić, jeśli chodzi o infrastrukturę na stadionie. Wkrótce to się jednak zmieni. Zamiast usiąść i lamentować, społeczność skupiona wokół GKS-u, podobnie jak w Twardogórze, zakasała rękawy i ruszyła do pracy.

Zapałem i ciężką pracą wszystkiego jednak zrobić się nie da. Klub zorganizował więc zrzutkę na materiały, dzięki którym robota ruszy do przodu. Jest dostępna POD TYM LINKIEM . Zachęcamy do wsparcia. To będą dobrze zainwestowane pieniądze.

Na stadionie w Pasymiu już kopią w najlepsze

Błękitni Pasym po dwóch latach występów w okręgówce wrócili do warmińsko-mazurskiej IV ligi. Choć do startu sezonu zostało jeszcze kilka tygodni (pierwszą kolejkę zaplanowano na 1–2 sierpnia), na stadionie Błękitnych kopią już w najlepsze. Poza sparingami, które mają spowodować, by piłkarze byli w odpowiedniej formie, gdy zacznie się liga, na obiekcie trwają prace, które i jego mają doprowadzić do co najmniej czwartoligowej dyspozycji.

Zaczęto od kosmetyki, podczas której łączono przyjemne z pożytecznym.

Później przyszedł czas na kolejny etap i tu trzeba już było wesprzeć się ciężkim sprzętem.

Z zadaniem uporano się bardzo szybko, bo już w miniony weekend rozegrano XXV Turniej o Puchar Burmistrza Pasymia (grali Błękitni, Naki Olsztyn, Kormoran Zwierzewo i ULKS Ciółkowo). Gospodarze byli gościnni tylko do momentu wyjścia na boisko. Na nim zajęli pierwsze miejsce zarówno w turnieju głównym, jak i zmaganiach oldbojów. Gratulujemy!

Grom kibicuje kapitanowi na nowej drodze życia

Niedawno na laczynaspilka.pl pisaliśmy o zainicjowanej przez Grom Leśno Mini Lidze (tekst POD TYM LINKIEM ). W niedzielę Grom wygrał z Temis-Brdą Wielki Chełmy 2:1 i został pierwszym, historycznym mistrzem tych rozgrywek. A o zwycięstwo nie było łatwo, bo dzień wcześniej drużyna uczestniczyła w ważnej życiowej uroczystości jej kapitana Damiana Skwierawskiego.

Chodzi o polter (zwany też polterabend), czyli – jak czytamy – „zwyczaj polegający na tłuczeniu szkła i porcelany przed domem rodzinnym narzeczonej w tzw. wigilię ślubu. Zwyczaj ten zachował się aż do dziś, praktykowany szczególnie w okolicach Kaszub, Kociewia, Czeczewa, a także na Górnym Śląsku, Ziemi chełmińskiej, Kujawach oraz Poznańskiem – zarówno na wsiach, jak i w dużych miastach”. Jako że pochodzimy ze stron, w których ten zwyczaj jest znany, dodamy, że przyszła para młoda za stłuczenie szkła rewanżuje się, zazwyczaj hojnie, napełnianiem gościom szkła innego rodzaju. Tym większy więc szacunek za niedzielną wygraną!

Druga porcja #GaszynChallenge? Proszę bardzo!

Przed tygodniem pokazaliśmy pięć przykładów zaangażowania się piłkarskiej rodziny w szalejącą po internecie akcję #GaszynChallenge. Dziś pięć kolejnych przykładów łączenia dobrej zabawy i pomocy potrzebującym. Zapraszamy!

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej

Żbik Nasielsk

Sparta Kazimierza Wielka

Myśliwiec Tuchomie

Unia Wąbrzeźno

Za tydzień pewnie kolejna część „pompowania” (choć nie obiecujemy)…

Piłkarska Lista Przebojów – Elana Toruń

W kończącym dzisiejszą Krótką Piłkę kąciku muzycznym zapraszamy do wysłuchania jednego z największych hitów w historii polskiej muzyki rozrywkowej, będącego jednocześnie hymnem Elany Toruń.

Do następnego razu!

Szymon Tomasik

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności