Aktualności

Krótka Piłka #49: Czarni szykują słowniczek dla inwestora?

PIŁKA DLA WSZYSTKICH06.04.2020 

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 49. część cyklu.

LKS-u Chlebnia sposób na właściwą dietę

Paraliż rozgrywek ligowych a nawet treningów spowodowany koronawirusem trwa. Niestety, siedząc w domach mamy utrudniony dostęp do aktywności fizycznej, za to ułatwiony dostęp do lodówki. O nadprogramowe kilogramy więc bardzo łatwo. Doskonale zdają sobie z tego sprawę domownicy jednego z młodych piłkarzy LKS-u Chlebnia. Okazuje się, że jak się chce, to nawet flamaster, kartka i kawek taśmy mogą być doskonałymi sposobami na ograniczenie podjadania.

Jak najbardziej pochwalamy, ale przypomnimy też przy okazji, że Piłka dla wszystkich i jej ekspertka również przygotowali kilka złotych porad na ten trudny czas. Znajdziesz je POD TYM LINKIEM .

Mamuśki z Orlika grają (z) głową

Sporo ostatnio w mediach społecznościowych rozmaitych filmowych łańcuszków. Nam w ubiegłym tygodniu zdecydowanie najbardziej przypadła do gustu produkcja Mamusiek z Orlika, czyli grupy kobiet z Przemyśla i okolic, które przy okazji dowożenia swoich dzieci na treningi same wyszły na boisko i już na nim zostały.

Technika coraz lepsza! Więcej o Mamuśkach z Orlika można zobaczyć POD TYM LINKIEM .

Wel Bratian oddaje dotację na walkę z koronawirusem

Pieniądze na potrzeby służby zdrowia dzielnie stawiającej czoła koronawirusowi przekazało wiele związanych z piłką nożna osób i organizacji z pierwszych stron gazet. Na piękne i symboliczne gesty stać też tych dysponujących znacznie skromniejszymi środkami niż milionerzy i multimilionerzy. Występujący w warmińsko-mazurskiej Klasie B Wel Bratian uznał, że w tym momencie są na świecie ważniejsze sprawy niż piłka nożna i zwrócił gminną dotację niezbędną do udziału w rozgrywkach, z prośbą by zostały przeznaczone właśnie na walkę z koronawirusem.

Nawet jeśli sezon uda się wiosną wznowić, ekipa spod Nowego Miasta Lubawskiego wybiegnie na boiska dopiero jesienią.

KS Międzyrzecze też walczy na swój sposób

Nieco inną wizję walki z niewidocznym wrogiem nie tylko piłki mają w KS Międzyrzecze (śląska Klasa A, grupa Bielsko-Biała) i dali jej wyraz z poniższej produkcji pod mrożącym krew w żyłach tytułem „Pandemia Futbolu”.

Naszym zdaniem – co najmniej nominacja do Oscara za efekty specjalne i charakteryzację.

Czarni Wałbrzych nauczą polskiego i angielskiego

Brak możliwości nabywania nowych umiejętności piłkarskich nie oznacza, że nie można się rozwijać na innych polach. Na przykład lingwistycznym. Mini platformę edukacyjną pozwalającą podszkolić swój angielski (albo polski, zależy kto korzysta) otworzyli właśnie Czarni Wałbrzych (dolnośląska Klasa A). W rolę nauczycielki wcieliła się pani Jerose Carpila, pochodząca z Filipin żona prezesa klubu Tomasza Stasińskiego.

Gdyby więc w Czarnych zechciał zainwestować poważny darczyńca z zagranicy, nić porozumienia będzie można złapać bardzo łatwo.

Unia Gniewkowo zaprasza do wspólnej gry

Odrobinę atrakcji dla swoich graczy i kibiców próbuje zapewnić Unia Gniewkowo (kujawsko-pomorska IV liga). W minionym tygodniu klub rozegrał pierwszy w swojej 87-letniej historii mecz w FIFĘ (gniewkowianie wygrali 3:1 z Cuiavią Inowrocław), ale przygotował też coś analogowego. Chodzi o grę planszową, którą można pobrać z klubowego fanpage’a na Facebooku, a następnie wydrukować. Do tego kostka i pionki (pewnie każdy ma w domu) i już można sunąć do mety, a przy okazji nieco się poruszać.

Niedługo mają się też pojawić plansze profesjonalnie przygotowane przez drukarnię. Bo boju!

Olimpia Elbląg straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Niestety, nie wszyscy biorą sobie do serc apele, by wychodzić z domu tylko celem zaspokojenia podstawowych życiowych czynności. Na pewno nie zrobili tego złodzieje, którzy kilka dni temu ogołocili kontenery w ośrodku treningowym Olimpii Elbląg.

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć elbląskiemu drugoligowcowi złapania sprawców i odzyskania fantów.

Piłkarska Lista Przebojów – Arka Gdynia

Skoro już jesteśmy na nieco wyższym poziomie rozgrywek niż te, nad którymi zwykle pochylamy się w Krótkiej Piłce, w dzisiejszym kąciku muzycznym zapraszamy na hymn Arki Gdynia.

Szymon Tomasik

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności