Aktualności

Krótka Piłka #45: Koledzy z Wojnowic grają dla Mateusza

PIŁKA DLA WSZYSTKICH09.03.2020 
Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 45. część cyklu, a pierwszą po zimowej przerwie.

Razem rozegrają najtrudniejszy mecz

Część piłkarzy występujących w amatorskich rozgrywkach w Polsce w miniony weekend grała już o stawkę, część dopiero powoli wskakuje na wyższe obroty. Tak jest na przykład z drużyną LKS Wojnowice (śląska Klasa C, grupa Racibórz), która o punkty rywalizować będzie dopiero za dwa tygodnie, a w ostatni weekend rozegrała dopiero pierwszy sparing. Wygrała na własnym boisku 5:2 z LKS Grzegorzowice, ale zdecydowanie nie wynik był w tym meczu najważniejszy. Spotkanie było przede wszystkim wyrazem wsparcia dla jednego z zawodników ekipy z Wojnowic. Mateusz Wolnik niedawno dowiedział się, że jest bardzo poważnie chory. To jak Mateusz przez lata wspierał kolegów na boisku, tak dziś oni wspierają jego poza nim.

Panie Mateuszu, trzymamy za pana kciuki!

Czy LZS Chrząstawa w jubileuszowym roku coś wygra?

Rok 2020 jest dla szczególny dla LZS-u Chrząstawa, bo mija dokładnie 40 lat od kiedy Bohdan Kwaśniak z grupką zapaleńców go założyli. Z tej okazji wypuszczono na rynek specjalne jubileuszowe koszulki (w limitowanej edycji tylko 40 sztuk), teraz można też kupić specjalne szaliki.

Marketingowo klub do świętowania przygotował się świetnie, ale wygląda na to, że także sportowo może odpalić fajerwerki. 29 kwietnia miną dwa lata od ostatniego zwycięstwa zespołu z Chrząstawy w meczu ligowym (3:1 z LKS Wola Będkowska). Przydałoby się przerwać tę serię i w jubileuszowym roku coś wygrać. Są na to widoki, bo w Dniu Kobiet LZS pokonał w spotkaniu kontrolnym Zjednoczonych Stanisławów 3:1. Oby wysoka forma nie przyszła za szybko, bo ligową wiosnę słynna ekipa z sieradzkiej Klasy B rozpocznie dopiero 19 kwietnia meczem na własnym boisku z LZS-em Wrońsko.

Boisko w Granowicach będzie jak stół!

Zorientowani w klimacie niższych lig wiedzą, że boisko w Chrząstawie bardziej przypomina trasę Runmageddonu niż stół bilardowy. Do tego drugiego zaczęli właśnie (nomen omen) równać w Granowicach. Tamtejsze Rodło po rundzie jesiennej zajmuje trzecie miejsce w dolnośląskiej Klasie A (grupa Legnica III). Wiosną będzie podejmować rywali na murawie poddanej renowacji.

Pierwszy mecz w Granowicach zaplanowano na 21 marca. I to nie byle jaki mecz! Rodło podejmie bowiem Chojnowiankę Chojnów, lidera, która jesienią wygrała wszystkich 14 spotkań.

Nysa wjechała do Małejpanwi

Kompletem zwycięstw (15) po rundzie jesiennej mogła pochwalić się też Polonia Nysa w IV lidze opolskiej. Już po pierwszej wiosennej kolejce wiemy, że takim wyczynem na koniec sezonu nie będzie mogła się pochwalić. Na inaugurację zremisowała 2:2 w Ozimku z Małąpanwią i – jak czytamy na klubowym facebookowym fanpage’u „musimy ten punkt szanować, bo w dniu dzisiejszym na trzy punkty po prostu nie zasłużyliśmy”. Mimo drobnego potknięcia (Małapanew to przecież ekipa ze ścisłej czołówki) Polonia ma 10 punktów przewagi nad wiceliderem Porawiem Większyce i jest na najlepszej drodze do III ligi.

Zawisza wraca do domu. W dobrej formie!

W najbliższy weekend wielkie święto dla kibiców Zawiszy Bydgoszcz. Jej piłkarze po latach tułaczki po Bydgoszczy i okolicznych miejscowościach znów rozegrają mecz w historycznym domu największego bydgoskiego klubu, czyli na stadionie przy ulicy Gdańskiej. Oczywiście dzisiejsze Stowarzyszenie Piłkarskie to zupełnie inny twór prawny niż powstały w 1946 roku Wojskowy Klub Sportowy, jednak odwołujący się do jego tradycji i historii. Właśnie w historycznym nawiązaniu ligowe derbowe starcie w kujawsko-pomorskiej IV lidze z Chemikiem rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 19:46. Co ciekawe, obydwaj rywale zmierzyli się także w minioną sobotę, w 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski. Zawisza wygrał na obiekcie Chemika 5:2 i tym samym wyeliminował z dalszych gier obrońcę trofeum (teraz już chyba należałoby napisać, że byłego). Rewanż zapowiada się więc jeszcze bardziej interesująco. Dodajmy, że w grze o Regionalny Puchar Polski pozostaje drugi ubiegłoroczny finalista – Unia Gniewkowo. W 1/8 finału wygrała 1:0 w Świeciu z Wdą. W ćwierćfinale zmierzy się z Włocłavią. Zawisza zagra ze Spartą Brodnica.

Piłkarska Lista Przebojów – Wierna Małogoszcz

Dziś w kąciku muzycznym prezentujemy utwór poświęcony Wiernej Małogoszcz.

Na kolejną Krótką Piłkę zapraszamy za tydzień.

Szymon Tomasik
Fot. LKS Wojnowice

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności