Aktualności

Krótka Piłka #43: Bramy piękniejsze od bramek

PIŁKA DLA WSZYSTKICH12.11.2019 

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 43. część cyklu.

Pisia będzie miała nową szatnię

Podczas naszej niedawnej wizyty na spotkaniu Pisi Zygry w ramach akcji „100 meczów na 100-lecie PZPN” (i po niej też) zachwycaliśmy się szatnią na miejscowym stadionie. Przyznajcie, bardzo ciekawy obiekt.

Z perspektywy fanów stadionowych dziwactw wszelakich oraz kreatywności i pomysłowości ich autorów – niestety, z perspektywy piłkarzy i kibiców Pisi – stety, powyższe zdjęcie ma już wartość historyczną. Kilka tygodni po jego wykonaniu szatnia zniknęła z powierzchni ziemi.

Według 57-letniego piłkarza Marka Kiejnicha stała tam od 1986 roku. Teraz czas na nowe. No i będzie świetny pretekst, by znów Zygry odwiedzić i zapoznać się z nowym obiektem.

Piękne bramy w Twierdzy Sułów

Beniaminek dolnośląskiej okręgówki (grupa Wrocław) pochwalił się niedawno nowymi bramami prowadzącymi na miejscowy stadion, zwany półoficjalnie „Twierdzą Sułów”.

Redaktor klubowego fanpage’a na Facebooku nie przesadza – całość prezentuje się fenomenalnie. Szkoda, że (jeszcze) nie widzieliśmy na żywo.

Warto obserwować, co dzieje się w Baryczy, zwłaszcza że klub zapowiada kolejne niespodzianki.

I oby te bramy nigdy nigdy w Sułowie nie padły.

Kibice przyszli na trening mobilizować czwartoligowca

Za Unią Gniewkowo (kujawsko-pomorska IV liga) fatalny okres. W październiku rewelacja początku sezonu przegrała wszystkie cztery mecze, a pierwszy listopadowy zremisowała na własnym stadionie z ligowym słabeuszem Legią Chełmża 1:1. W tym trudnym momencie postanowili zareagować kibice, którzy pojawili się na czwartkowym. Nie było jednak zabierania koszulek, obrzucania inwektywami czy wręcz grożenia piłkarzom, o czym słyszy się czasem w podobnych okolicznościach. Przekaz był jednoznacznie pozytywny: „Walczysz Unia!”.

No i Unia powalczyła. W sobotę zremisowała w Bydgoszczy z BKS-em 2:2, drugiego gola strzelając w doliczonym czasie gry. Do pełni szczęścia daleko, ale coś drgnęło…

LZS Krynki już znów może prać

W ubiegłym tygodniu na Facebooku występującego w podlaskiej okręgówce LZS Krynki (w rozgrywkach jako UM Krynki) pojawił się dramatyczny apel.

Sprawa znalazła już sympatyczny finał. Do klubu zgłosił się darczyńca i w sobotę w klubie miała pojawić się następczyni wysłużonego urządzenia. Niestety, na razie szczęścia nie przyniosła, bo w niedzielę UM Krynki przegrał w Sejnach z Pomorzanką 1:2, mimo że gospodarze kończyli mecz w dziewięciu.

Sokół lepszy od Orła po golu w stylu Messiego

Dawno nie było w Krótkiej Piłce ładnego gola, więc dziś nadrabiamy zaległości. Zapraszamy do obejrzenia strzału Jakuba Polanowskiego z Sokoła Marcinkowice w meczu 14. kolejki dolnośląskiej IV ligi (grupa wschód) przeciwko Orłowi Prusice.

Sokół – Orzeł 2:0.

Piłkarska Lista Przebojów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Dziś w niemal już tradycyjnym kąciku muzycznym, w którym prezentujemy utwory związane z futbolem, zapraszamy do wysłuchania hymnu Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Szymon Tomasik

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności