Aktualności

Krótka Piłka #42: Regulamin jest po to, żeby go szanować

PIŁKA DLA WSZYSTKICH04.11.2019 

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 42. część cyklu.

Okęcie szanuje przepisy i historię

Bardzo miłą naszemu sercu i naszym oczom informację znaleźliśmy na twitterowym profilu Okęcia Warszawa. Klub zdemontował wiszący przy wejściu na jego obiekt od kilkudziesięciu lat stadionowy regulamin i to wcale nie po to, by go złamać.

Okęciu ostatnio nieźle idzie sportowo i chyba nawet lepiej marketingowo-promocyjnie. Dzięki akcji z regulaminem kibicujemy mu jeszcze bardziej. Cieszymy się, że jest coraz więcej klubów w Polsce potrafiących dostrzec potencjał w przedmiotach, sytuacjach i okolicznościach na pierwszy rzut oka go nieprzejawiających oraz budujących swoją przyszłość pamiętając i szanując historię.

Szanujemy i my.

To nie był mecz dla zawałowców

Niesamowity przebieg miało spotkanie wrocławskiej klasy okręgowej Pogoń Oleśnica – Odra Malczyce. Zasiadającym na trybunach w ostatnich minutach kibicom z problemami z sercem serdecznie współczujemy.

Jakby tego było mało, w międzyczasie, przy stanie 2:2, w pierwszej minucie doliczonego czasu gry czerwona kartkę obejrzał gracz gospodarzy Jerzy Łada (po jego zagraniu sędzia podyktował rzut karny). Czyli Pogoń najpierw straciła piłkarza, później gola na 2:3, po czym w dziesiątkę zdołała wygrać zwycięstwo. Nazwa klubu zobowiązuje!

Drużyna z okręgówki leci na obóz do Turcji

Niedawno w ramach akcji „100 meczów na 100-lecie PZPN” odwiedziliśmy spotkanie z udziałem Wieczystej Kraków (tekst o nim POD TYM LINKIEM ). Nakreślając tylko nieco tło – występująca w okręgówce Wieczysta od kilku miesięcy ma bardzo hojnego sponsora i skład pozwalający myśleć o grze nieco wyżej. By marsz w górę jeszcze bardziej uprawdopodobnić, sponsor postarał się o ciekawe urozmaicenie żmudnych zimowych przygotowań do wiosny.

Jak to mówią – kto bogatemu zabroni?

Kibice pomogli, będą nowe krzesełka

W występującym we wrocławskiej Klasie B Zalesiu Wójcice dzieje się ostatnio więcej niż w niejednym klubie z wyższego szczebla. Niedawno na Zalesie została nałożone kara 500 zł i walkower za zejście z boiska i odmowę dalszej gry po tym, gdy jeden z jego piłkarzy został uderzony przez rywala (ma złamany nos). Jeszcze wcześniej ucierpiała infrastruktura stadionu w Wójcicach. W lipcu wandale połamali krzesełka (nie pierwszy zresztą raz). Klub, który musiał też zmagać się ze skutkami suszy, która dała się we znaki boisku, poprosił o pomoc kibiców. Ci spisali się na medal.

Trzeba będzie wiosną zajrzeć I sprawdzić, czy wygodne.

Piłkarska Lista Przebojów – Szczakowianka Jaworzno

Dziś w naszym kąciku muzycznym, w którym prezentujemy utwory związane z futbolem nadszedł czas na hymn Szczakowianki Jaworzno (dziś okręgówka).

Szymon Tomasik

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności