Aktualności

Krótka Piłka #40: Historyczna trybuna pójdzie na wykałaczki

PIŁKA DLA WSZYSTKICH21.10.2019 
Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 40. część cyklu.

Drewniana trybuna zniknie ze stadionu Wawelu

Perełka stadionowej architektury na skalę kraju i ostatni tego typu obiekt w Krakowie wkrótce zniknie. Zapadła decyzja o rozbiórce głównej trybuny na stadionie Wawelu. Kiepski to prezent dla klubu obchodzącego w tym roku stulecie. Zdaniem przeprowadzających specjalistyczną ekspertyzę, dla trybuny nie ma już ratunku. Jej użytkowanie grozi katastrofą budowlaną, a koszty remontu przewyższyłyby nakłady potrzebne na budowę nowej trybuny. Niestety, trybuna nie stała się ruiną z dnia na dzień, jej stan pogarszał się sukcesywnie, a przez lata osoby odpowiedzialne za infrastrukturę sportową w Krakowie nie interweniowały.

Wawelowi marzy się nowa trybuna z powierzchniami usługowo-handlowymi od strony ulicy, które pozwoliłby wesprzeć klubowy budżet. Czy tak się jednak stanie – trudno na razie wyrokować.

Dodajmy, że piłkarze WKS Wawel zamykają obecnie tabelę krakowskiej Klasy B, do której spadli po poprzednim sezonie.

Piłkarze Nidy i Startu umieją odrabiać straty

Przed tygodniem nam jeszcze umknęło (mimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie przejrzeć kilku tysięcy sprawozdań meczowych po weekendzie), ale zdecydowanie warto wrócić do wydarzeń, które miały miejsce na boiskach świętokrzyskiej Klasy A (grupa Kielce II) kilka dni temu. Spotkania Nida Oksa – Nidzica Dobiesławice i Gród Wiślica – Start Słupia Jędrzejowska piłkarze biorący w nich udział oraz naoczni świadkowie ich popisów z pewnością będą długo pamiętać.

Zaczęło się w sobotę. W 78. minucie Kamil Maj strzelił gola na 4:0 dla Grodu. Koniec emocji? Dopiero początek. A już tego, co wydarzyło się w doliczonym czasie gry nie pamiętają chyba najstarsi górale.

Dzień później gorsi nie chcieli być gracze Nidy. Efekt był jeszcze lepszy, bo z trzybramkowej straty nieco ponad 20 minut przed końcem spotkania udało się „wyciągnąć” wygraną.

Pięknie było w poprzedni weekend być kibicem Startu i Nidy.

Screeny pochodzą ze strony kieleckapilka.pl .

Sensacyjny transfer – Piątek w Czarnych Wałbrzych

Choć snajper reprezentacji Polski i AC Milan był w ostatnich tygodniach w nieco słabszej dyspozycji (choć w minioną niedzielę wreszcie przełamał strzelecką niemoc i trafił do siatki rywala z akcji, a nie z rzutu karnego), nie ma chyba klubu w Polsce, który nie chciałby mieć w swoich szeregach Piątka. Od marzeń do czynów przeszli działacze Czarnych Wałbrzych (dolnośląska Klasa A), którzy pochwalili się właśnie najświeższym transferem.

Gratulujemy jednej i drugiej stronie!

Na przyjemności zawsze jest czas

Kiedyś w „Krótkiej Piłce” napisaliśmy, że wesele to największy wróg piłkarza . Całe szczęście powyższa hipoteza nie dotyczy arbitrów. Serwis podlaskapilka.pl kilka dni temu poinformował o szczególnym przypadku sędziego Radosława Zaremby z Łap. W sobotę boiskowy rozjemca powiedział „tak” swojej wybrance i bawił się na towarzyszącej tej podniosłej chwili imprezie. Dzień później o godzinie 14 był już w Boćkach, gdzie o godzinie 14 sędziował mecz Bociana z Husarem Nurzec-Stacja. – Na przyjemności zawsze jest czas – powiedział serwisowi arbiter, poproszony o komentarz do sprawy.

I tego się trzymajmy!

Piłkarska Lista Przebojów – Małapanew Ozimek

W coraz lepiej zakorzenionym w tradycji Krótkiej Piłki kąciku muzycznym dziś zapraszamy do wysłuchana hymnu Małejpanwi Ozimek (opolska IV liga).

Park Starzenice bliski przerwania serii

Piłkarze Parku Starzenice w sobotę byli dosłownie o włos od przerwania swojej serii kolejnych porażek w oficjalnych meczach.

Oddajemy łamy klubowemu facebookowemu fanpage’owi:

Tym samym Park ma w dorobku 54 kolejne przegrane, w tym 52 ligowe. Ostatnia szansa na przełamanie tej jesieni za tydzień, gdy ekipa ze Starzenic podejmie GKS Siemkowice. Co ciekawe, drużyna ta u siebie przegrała wszystkie cztery mecze w tym sezonie, ale na wyjazdach może pochwalić się bilansem 3–0–1.

Szymon Tomasik

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności