Aktualności

Krótka Piłka #29: Słodko-gorzki weekend Cukrownika

PIŁKA DLA WSZYSTKICH17.06.2019 
Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 29. część cyklu.

Cukrownik Tuczno nie ma czym grać

W sobotę piłkarze Cukrownika Tuczno (kujawsko-pomorska Klasa B) po nietypowym spotkaniu wywalczyli trzy punkty. Na boisko w Sikorowie wyszło tylko siedmiu piłkarzy miejscowej Iskry (czyli minimalna liczba pozwalająca rozegrać lub kontynuować zawody). W ósmej minucie Cukrownik strzelił gola, a po kolejnych siedmiu gospodarze stwierdzili, że dalsza gra nie ma sensu i oddali mecz walkowerem. Drużyna z Tuczna długo się jednak nie cieszyła z udanego weekendu. W niedzielę rano bowiem…

Za tydzień Cukrownik kończy sezon spotkaniem u siebie z Czarnymi Wierzchosławice.

Remontada po solecku w 134 sekundy

Zostajemy jeszcze na kujawsko-pomorskich boiskach. W meczu 33. kolejki IV ligi Unia Solec Kujawski podejmowała Polonię Bydgoszcz. Obydwa zespoły już bez szans na utrzymanie, co nie oznacza oczywiście, że z boiska musi wiać nudą. Nikt chyba nie spodziewał się jednak, że emocji będzie aż tyle, zwłaszcza w 85. minucie, gdy goście strzelili gola na 0:2. Końcówka w wykonaniu gospodarzy była jednak piorunująca i paraliżująca (zwłaszcza Polonię). Unia konktaktową bramkę zdobyła w 87. minucie. Później jeszcze dwie kolejne. Wszystko w dokładnie 134 sekundy.

Polecamy obejrzeć końcówkę pod tym linkiem .

Mimo wszystko marne to jednak pocieszenie dla kibiców z Solca Kujawskiego, bo jeszcze w zeszłym sezonie Unia grała w III lidze. Spadek to nigdy nic miłego, drugi z rzędu szczególnie…

Tempo Paniówki też umie w świętowanie

Przed tygodniem w Krótkiej Piłce pokazaliśmy spektakularne świętowanie do Klasy A w wykonaniu LZS-u Żytniów . W miniony weekend z podobnym rozmachem i w podobnym pojeździe dobrą nowinę ogłosili swoim kibicom zawodnicy Tempa Paniówki (województwo śląskie, również awans do Klasy A).

Gratulujemy!

Puszcza Hajnówka finansowo jest w lesie

Województwa podlaskiego może piłkarską pustynią byśmy nie nazwali, ale fakty są takie, że drużyn ligowych jest tam zdecydowanie najmniej w skali kraju (IV liga, okręgówka, dwie grupy Klasy A). Z tym większą troską patrzymy na losy tamtejszych klubów. Z poważnymi kłopotami boryka się właśnie jeden z najbardziej zasłużonych z tamtego terenu, a z pewnością mogący pochwalić się jednym z najoryginalniejszych herbów nawet w całej Polsce.

O sytuacji klubu na portalu podlaskapilka.pl opowiadał prezes Puszczy Aleksander Bujnowski. – Występy drużyny w kolejnym sezonie rozgrywek, stają pod dużym znakiem zapytania, a wręcz wszystko wskazuje na to że Puszcza może do tych rozgrywek już nie przystąpić – powiedział prezes. Cały tekst o sytuacji Puszczy można przeczytać pod tym linkiem .

Oby nie był to głos wołającego na puszczy…

Sparta Brody zakończyła sezon. Porażką…

Drużyna mogąca „pochwalić się” najdłuższą serią porażek w Polsce w weekend dołożyła do tego dorobku kolejną. Sparta Brody (wielkopolska Klasa B) uległa 1:7 Czarnym II Wróblewo, co było jej 73. ligową, a 74. w ogóle przegraną w oficjalnym meczu. Kolejna okazja na przerwanie złej passy dopiero w sezonie 2019/20.

Szymon Tomasik

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności