Aktualności

Krótka Piłka #20: Snajper wyborowy z Maszkienic

PIŁKA DLA WSZYSTKICH15.04.2019 
Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 20. część cyklu.

Dawid z Sokoła rozstrzelał Orła

Niesamowitym wyczynem popisał się w niedzielę zawodnik rezerw Sokoła Maszkienice Dawid Curyło w meczu z Orłem Stróże (małopolska Klasa B, grupa Tarnów II – Brzesko). Pan Dawid w wygranym przez jego zespół wyjazdowym spotkaniu 10:0 strzelił wszystkie 10 goli! Popis zaczął w 8. minucie, zakończył w 90. W pierwszej połowie zdobył cztery bramki, w drugiej sześć. Dokładnymi statystykami mówiącymi, ile goli padło po uderzeniach prawą nogą, lewą nogą, głową lub jeszcze inną częścią ciała niestety nie dysponujemy.

Wielki szacunek dla pana Dawida. A tym, którzy jego niedzielny popis kwitują czymś w rodzaju: „Pfff, w B-Klasie?”, proponujemy najpierw strzelić chociaż pięć goli. Gdziekolwiek. Nawet na konsoli.

Będzie rekordowy wyjazd kibiców Zootechnika?

Niedawno, w ramach akcji „100 meczów na 100-lecie PZPN” oglądaliśmy spotkanie Zootechnika Kołuda Wielka z Notecią Gębice. W dużym skrócie – klub jest powiązany z największą w Polsce hodowlą gęsi (więcej można przeczytać w naszej relacji). Mający spory dystans do życia i samego siebie prezes Zootechnika Przemysław Tomaszewski nie omieszkał o tym ostatnio przypomnieć.

W minioną sobotę ekipa z Kołudy Wielkiej grała u siebie i wygrała 2:0 z Mikrusem Gesal Szadłowice. Najbliższy wyjazd – w Wielką Sobotę do Barcina na mecz z liderem. Zweryfikujemy szumne zapowiedzi prezesa Tomaszewskiego.

Piłkarz zbiera na więzadła. Pomożecie?

Crowdfunding, czyli publiczna zbiórka pieniędzy w internecie, to coraz częściej wykorzystywane narzędzie w polskiej piłce nożnej. Kluby zbierają na sprzęt, nieco huczniejsze zakończenie sezonu lub po prostu na przetrwanie. O pomoc, korzystając z portalu zrzutka.pl postanowił poprosić także piłkarz Cuiavii Inowrocław Michał Marczyński. 22-latek w marcowym meczu IV ligi z Unią Janikowo zerwał więzadła krzyżowe. Konieczna jest operacja, a na taką finansowaną przez NFZ musiałby czekać nawet kilkanaście miesięcy. Michał chce nadal grać w piłkę, więc szuka pieniędzy na sfinansowanie zabiegu w prywatnej klinice. To wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych, na który w chwili obecnej go nie stać. Przez kilkanaście dni udało się zebrać nieco ponad 3 tys. z planowanych 11 tys. zł. Zachęcamy do pomocy młodemu piłkarzowi. Link do zrzutki TUTAJ.

W Parku Starzenice wszystko po staremu

39. kolejnej porażki doznali w niedzielę piłkarze Parku Starzenice, rywalizujący w łódzkiej Klasie B (grupa Sieradz I) i tym samym ambitnie przedłużają najdłuższą obecnie w polskich ligach seniorskich serię. Tym razem lepszy okazał się KS Radoszewice, który wygrał na własnym boisku 5:1. Teraz przed Parkiem dłuższy czas na mocniejszy trening i atak na pierwszy remis lub zwycięstwo od niepamiętnych czasów. W najbliższy weekend sieradzka Klasa B ma wolne z uwagi na Wielkanoc, a tydzień później Park pauzuje. Ponownie do akcji wkroczy 4 lub 5 maja, gdy na wyjeździe zmierzy się ze Zrywem Ożegów. – Kiedy, jak nie wtedy? – mogą zapytać fani Parku. Ich najbliższy rywal w tabeli plasuje się zaledwie oczko wyżej, zgromadził ledwie cztery punkty (w tym trzy po wygranej 4:0 w spotkaniu tych zespołów jesienią), a u siebie legitymuje się bilansem 0–0–6. Ależ to będzie meczycho!

Szymon Tomasik

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności