Aktualności

Każdego dnia „Łączy nas trening”

PIŁKA DLA WSZYSTKICH16.11.2020 
„Śpiewać każdy może – trochę lepiej lub trochę gorzej” – przekonywał wiele lat temu w Opolu Jerzy Stuhr. Odwołując się do słów tego kultowego utworu i przenosząc go na grunt piłki dziecięcej i młodzieżowej, można powiedzieć, że szkolić również może każdy. Z tym jednak zastrzeżeniem, że tu nie ma miejsca na „gorzej”.

O ile śpiewem krzywdy raczej nikomu nie zrobimy, to prowadząc drużynę złożoną z młodych ludzi może być już inaczej. Należy mieć świadomość, że szkolenie nie polega wyłącznie na rozwijaniu umiejętności piłkarskich. To także, a może przede wszystkim, wychowywanie i kształtowanie charakteru, nawyków, umiejętności społecznych oraz zdrowia. Nie ma tu więc miejsca na bylejakość, bo na barkach trenerów i trenerek spoczywa odpowiedzialność za przyszłość drugiego człowieka.

Co więc zrobić, aby dobrze szkolić? To wcale nie jest takie trudne. Z pewnością trzeba być otwartym na wiedzę, posiadać pasję i każdego dnia starać się podnosić swoje kwalifikacje.

Tutaj z pomocą przychodzi facebookowy kanał „Łączy nas trening”, na którym codziennie pojawiają się nowe artykuły, wywiady, filmy czy ćwiczenia dedykowane szkoleniu dzieci i młodzieży. Jeśli jesteś trenerem, nauczycielem, zawodnikiem albo po prostu pasjonatem tej tematyki, dołącz do społeczności kanału, czerp inspirację, wymieniaj się wiedzą i doświadczeniami – dla dobra swojego i Twoich podopiecznych.

Serdecznie zapraszamy na kanał „Łączy nas trening”!

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności