Aktualności

[Halo, halo!] Legia jak magnes przyciągnęła do Płońska

PIŁKA DLA WSZYSTKICH09.12.2019 
Legia Warszawa wygrała dwudniowy Mikołajkowy Turniej Piłkarski o Puchar HM Trans w Płońsku. Jej występ był magnesem, który przyciągnął na trybuny mnóstwo kibiców oraz wielkim sukcesem Krystiana Jobskiego, organizatora imprezy.

Jobski, choć do 30. roku życia jeszcze mu sporo brakuje, organizuje rozmaite turnieje piłkarskie od kilku lat.

– Oczywiście jak chyba każdy grałem kiedyś w piłkę. W 2012 roku rozpadłą się Tęcza Płońsk, próbowałem jeszcze w kilku okolicznych klubach, ale w końcu dałem sobie spokój. Od piłki się jednak nie odwróciłem, zacząłem organizować turnieje osiedlowe. Często miałem wtedy problemy ze zorganizowaniem sędziów, więc poszedłem na kurs sędziowski, by być zależnym tylko od siebie. Moja przygoda z gwizdkiem trwała trochę ponad rok, ale nie czułem się w tej roli najlepiej i postanowiłem inaczej spędzać weekendy. Zacząłem współpracę z Radiem Płońsk, później związałem się z portalem plonskwsieci.pl. Cały czas byłem przy sporcie, ale na jakiś czas przestałem organizować imprezy. Wróciłem, gdy z szefem radia stwierdziliśmy, że fajnie byłoby zrobić coś promującego w całym powiecie piłkę nożną i radio jednocześnie – opowiada Jobski.

I tak dwa lata temu powstał dzisiejszy HM Trans Cup (wtedy jeszcze także pod marką Radia Płońsk). 12 drużyn, cztery lub pięć miejscowości, co miesiąc kolejka rozgrywana w innej hali, każdy gra z każdym.

– Krystian był sędzią, poznał ludzi ze związku, zna wielu piłkarzy grających w okolicy. To kontaktowy człowiek, co ułatwia mu kreowanie takich wydarzeń – podkreśla Szymon Kirczuk, pomagający Jobskiemu w organizacji, a zwłaszcza promocji imprez. Świetne zdjęcia jego autorstwa są nieodłącznym elementem każdej z nich.

Do Płońska chętnie przyjeżdżają drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego, Ciechanowa, Glinojecka czy Warszawy.

Przyciągają je także coraz bardziej atrakcyjne nagrody – vouchery do wykorzystania w sklepie sportowym, wyjazdy na paintball, znajomy Krystiana pomaga załatwiać atrakcyjne gadżety, jak na przykład koszulki Onico Warszawa z autografami Bartosza Kurka i Andrzeja Wrony.

Coraz mocniej w zmagania organizowane przez Jobskiego angażuje się firma transportowa HM Trans, która współpracuje między innymi z Legią Warszawa, a jeden z jej właścicieli Hubert Kalman jest wielkim fanem tego klubu. I tak narodził się pomysł, by tydzień przed inauguracją kolejnej edycji ligi zrobić dwudniowy Mikołajkowy Turniej Piłkarski o Puchar HM Trans i zaprosić do udziału w nim między innymi właśnie Legię, która w tym roku po raz pierwszy rozpoczęli zmagania w II lidze futsalu. Udało się.

– Przyjazd Legii był wydarzeniem dla Płońska i całego środowiska piłkarskiego z okolicy. Zagrać z Legią to dla drużyn amatorskich z Płońska bardzo fajna sprawa. Zapełniły się też trybuny. Zrobił się fajny szum wokół tego – mówi Kirczuk. – Nie pamiętam w hali w Płońsku tylu kibiców – dodaje Jobski.

Legia, z Mariuszem Milewskim (wielokrotny reprezentant Polski, mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, uczestnik Euro Winners Cup i UEFA Futsal Cup) w składzie w fazie grupowej poniosła dwie porażki i odniosła trzy zwycięstwa, ale z drugiego miejsca awansowała do fazy finałowej. W niedzielę szło jej już znacznie lepiej niż dzień wcześniej. Wygrała cztery mecze, jeden zremisowała i triumfowała w całej imprezie.

Jobski ma już plany na rozwój swojej działalności. Za kilka dni powstanie stowarzyszenie Graj z Krystianem.

– Do tej pory była to trochę formalna partyzantka. Jako stowarzyszenie będzie łatwiej o wiarygodność, ale też na przykład starać się o publiczne środki – mówi jeden z głównych motorów napędowych piłkarskiego środowiska w Płońsku i okolicach.

– Biega, organizuje, rozmawia ze sponsorami. Wkłada w to mnóstwo czasu – chwali kolegę Kirczuk.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR HM TRANS

1. Legia Warszawa
2. Art-Dan Baboszewo
3. Pal-Rob Płońsk
4. Joker Mława
5. PAF Płońsk
6. Jutrzenka Unieck
7. Żbik Nasielsk
8. Tynkpol Płońsk
9. GKS Comfort Therm Gumino
10. Autohol Kondrajec
11. Intercars

MVP – Krzysztof Jarosz (Legia)
Król strzelców – Mateusz Rutkowski (PAF)
Najlepszy bramkarz – Mateusz Małecki (Art-Dan)

Szymon Tomasik
Fot. Szymon Kirczuk

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności