Aktualności

Do 1 lipca można składać wnioski w nowym programie dofinansowania sportu powszechnego z funduszy unijnych

PIŁKA DLA WSZYSTKICH28.05.2020 
Trwa nabór wniosków w programie Komisji Europejskiej, który ma na celu umożliwienie organizacjom sportowym rozwijania i promowania nowych form uprawiania sportu i aktywności fizycznej poprzez dostosowanie infrastruktury, oferty zajęć czy programów sportowych. Aplikować można do 1 lipca.

Jak czytamy na stronie Komisji, w Europie sport tradycyjnie uprawiany jest w ramach klubów i organizacji sportowych, najczęściej na dużych i kosztownych obiektach sportowych.

Nowy program jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby i preferencje dotyczące uprawiania sportu i dotyczy oddolnych programów sportowych oraz innowacji infrastrukturalnych. Obejmuje rozwój nowych form sportu i aktywności fizycznej, komunikację na temat tych działań i ich korzyści, a także rozwój małych rekreacyjnych obiektów sportowych. To doskonała okazja do rozwoju dla polskiego sportu.

Do złożenia wniosku niezbędny jest login UE oraz rejestracja organizacji w systemie. Można tego dokonać na stronie Komisji POD TYM LINKIEM.

Aplikować do programu można do 1 lipca.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności