Aktualności

Czwarta edycja PROCAM CUP rozpoczęta!

PIŁKA DLA WSZYSTKICH10.08.2020 
W zmienionej formule i z ograniczoną liczbą uczestników, ale w dalszym ciągu w tym samym celu – promocji futbolu w małych miasteczkach i wsiach. W niedzielę wystartowała IV edycja ogólnopolskiej inicjatywy piłkarskiej PROCAM CUP.

Nie turniej, lecz treningi prowadzone przez znanych i cenionych trenerów. W obliczu restrykcji Ministerstwa Sportu związanych z pandemią koronawirusa tak właśnie wygląda zainaugurowana wczoraj IV edycja PROCAM CUP. Pierwsze zajęcia odbyły się w pomorskim Ryjewie.

– Proszę spojrzeć na radość dzieci. Przecież to najcenniejszy widok dla każdego dorosłego. Nie mogliśmy pozwolić, by nasze wydarzenie nie doszło do skutku. Działamy z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych i już dziś myślimy o kolejnych edycjach – podkreślał obecny na pierwszych treningach Michał Ciszak, prezes zarządu PROCAM Polska.

W podzielonych na trzy sesje zajęciach w Ryjewie wzięło udział łącznie sześć zespołów: Champions Ryjewo, AMP Mikołajki Pomorskie, AP Progres Lidzbark Warmiński, UKS Żelki Żelkowo, Beniaminek Nowa Wieś Rzeczna oraz Osiczanka Osice. Treningi poprowadził selekcjoner reprezentacji Polski do lat 16 Marcin Dorna, który skupił się przede wszystkim na technice.

Poczynaniom młodych zawodniczek i zawodników przyglądał się również Bogusław Kaczmarek, były trener m.in. Lechii Gdańsk, który w przeszłości był w kadrze asystentem Leo Beenhakkera. – To budujące, że w Polsce odbywają się tego rodzaju przedsięwzięcia promujące aktywność wśród dzieci i młodzieży. Ciężka praca podczas treningów to jedno, ale najważniejsze jest, by dobrze się bawić grając w piłkę nożną. Tego rodzaju inicjatywy pomagają młodym ludziom uwierzyć w siebie, a to ważna cecha w drodze do wymarzonego sukcesu – stwierdził trener Kaczmarek.

Jak podkreślał Marcin Dorna, w świecie futbolu nie istnieje coś takiego jak podział na piłkarzy z małych czy większych miejscowości. – Talenty są wszędzie – skwitował. – Cieszę się z tak dużego zainteresowania tym wydarzeniem. To pokazuje siłę polskiej piłki nożnej, a każdy z uczestników PROCAM CUP jest naszą nadzieją na przyszłość. Trzymam za nich wszystkich kciuki – dodał trener Dorna.

Poza treningami w Ryjewie organizatorzy zaplanowali jeszcze 15 sesji treningowych – po 3 w pięciu wybranych województwach. Weźmie w nich udział łącznie 30 zespołów. Harmonogram przedstawia się następująco:
14 sierpnia (piątek) – Hyżne (woj. podkarpackie)
16 sierpnia (niedziela) – Karniewo (woj. mazowieckie)
21 sierpnia (piątek) – Chodzież (woj. wielkopolskie)
23 sierpnia (niedziela) – Milicz (woj. dolnośląskie)
27 sierpnia (czwartek) – Myślibórz (woj. zachodniopomorskie)

Organizatorem wydarzenia jest PROCAM Polska przy współpracy z firmą BASF Agro. Inicjatywa odbywa się pod patronatem PZPN „Piłka dla wszystkich”.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności