Aktualności

[Ambasadorzy XX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”] Stefan Szczepłek

PIŁKA DLA WSZYSTKICH17.02.2020 
Rozgrywki XX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” trwają w najlepsze. W tym roku uczestnicy zmagań mogą liczyć na wyjątkowe wsparcie. Do gry po raz pierwszy w historii zagrzewa ich liczna grupa Ambasadorów, w której znajdują się znane postaci związane z futbolem.

Powołanie grona Ambasadorów to jedna z niespodzianek przygotowanych specjalnie na okrągłe urodziny Turnieju. Obecność i wsparcie dziecięcych idoli ma być dla młodych piłkarzy i piłkarek dodatkową inspiracją do uprawiania sportu.

Dotychczas przedstawiliśmy Wam sylwetki sześciorga Ambasadorów: wybitnego trenera, a obecnie szanowanego eksperta piłkarskiego, Andrzeja Strejlaua (LINK), selekcjonerkę reprezentacji Polski U-19 kobiet i jedyną Polkę z licencją UEFA Pro, Ninę Patalon (LINK), jednego z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych w kraju, Krzysztofa Stanowskiego LINK) oraz zawodniczek reprezentacji Polski: Oli Sikory z Juventusu Turyn (LINK), Pauliny Dudek z Paris Saint-Germain (LINK) i Ewy Pajor z Wolfsburga (LINK).

Kolejną osobą, która zdecydowała się wesprzeć jubileuszową odsłonę największego piłkarskiego Turnieju dla dzieci w Europie jest Stefan Szczepłek – niezwykle ceniony dziennikarz z olbrzymim bagażem doświadczeń. Ze sportem, a w szczególności futbolem, związany jest od dzieciństwa. Jego pasja przejawiała się nie tylko w grze. Jako młody chłopak Szczepłek zaczął również kolekcjonować autografy i inne pamiątki związane z piłką nożną.

W latach siedemdziesiątych rozpoczął pracę w „Sztandarze Młodych”, potem na 16 lat związał się z tygodnikiem „Piłka Nożna”. Jego pracę cenili nie tylko kibice, ale również piłkarze i trenerzy, z Kazimierzem Górskim na czele. W kolejnych latach pan Stefan pracował w sportowej redakcji TVP oraz „Życiu Warszawy”. Obecnie pisze dla „Rzeczpospolitej”.

Szczepłek jest ponadto autorem książek, m.in.: „Deyna, Legia i tamte czasy”, wydanej w dwóch tomach „Mojej historii futbolu” oraz „Szkoły falenickiej” opowiadającej o jego dzieciństwie, młodości i rodzinie. Pan Stefan dostał za nią nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej. W swoim dorobku ma również „Złote Pióro” Klubu Dziennikarzy Sportowych, nagrodę im. Dariusza Fikusa, Srebrny Wawrzyn Olimpijski PKOl, Złoty Krzyż Zasługi oraz nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego, którą otrzymał jako pierwszy dziennikarz w historii.


Przypomnijmy, że obok Stefana Szczepłka oraz zaprezentowanych już wcześniej Niny Patalon, Oli Sikory, Pauliny Dudek, Ewy Pajor, Andrzeja Strejlaua i Krzysztofa Stanowskiego Ambasadorami XX edycji największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci są: Zbigniew Boniek (Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Maciej Sawicki (Sekretarz Generalny PZPN), Krzysztof Pawiński (CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark), Jacek Magiera (selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20) oraz dziennikarz Roman Kołtoń.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności