Aktualności

„Akademia Grassroots 2019” – sprawdź, kiedy odwiedzimy Twoje województwo!

PIŁKA DLA WSZYSTKICH17.10.2019 
28 października stratuje tegoroczna edycja „Akademii Grassroots” – cykl 17 konferencji skierowanych przede wszystkim do nauczycieli wychowania fizycznego oraz trenerów i instruktorów pracujących na co dzień z dziećmi do 13. roku życia. Zajęcia i prelekcje odbędą się w każdym województwie (w mazowieckim nawet dwukrotnie), a wstęp na nie będzie otwarty dla wszystkich chętnych.

Celem odbywającej się co roku „Akademii Grassroots” jest przybliżenie najnowszych trendów w szkoleniu młodych piłkarek i piłkarzy fachowcom pracującym z nimi na co dzień: trenerom, instruktorom oraz nauczycielom wychowania fizycznego.

Wśród prelegentów, którzy podczas zajęć teoretycznych i praktycznych będą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami, znajdują się szkoleniowcy z Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tym roku tematem przewodnim konferencji będzie periodyzacja programu szkolenia. W programie sesji praktycznej są natomiast ćwiczenia kształtujące percepcję piłkarzy, trening bramkarski w grupach dziecięcych, a także zajęcia ukierunkowane na rozwój inteligencji zawodników z kategorii U-8 – U-13.

W trakcie konferencji przedstawione zostaną ponadto informacje o realizowanych i planowanych projektach Polskiego Związku Piłki Nożnej mających na celu podniesienie kwalifikacji trenerów oraz stałą poprawę szkolenia młodych zawodniczek i zawodników.

W „Akademii Grassroots” mogą wziąć udział wszyscy chętni. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony pzpn24.pzpn.pl . Szczegółową instrukcję tworzenia konta oraz zapisu na wybraną konferencję przedstawia poniższy filmik.

Polski Związek Piłki Nożnej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych piłkarskim szkoleniem dzieci i młodzieży do udziału w konferencjach z cyklu „Akademia Grassroots”.
Uczestnictwo w konferencji gwarantuje trenerom zdobycie punktów niezbędnych do przedłużenia licencji. W zależności od jej rodzaju udział w "Akademii Grassroots" daje:

    PZPN B - 5 godzin/punktów (licencja wygaszana)
    PZPN A - 5 godzin/punktów (licencja wygaszana)
    Grassroots D - 5 godzin/punktów
    Grassroots C - 5 godzin/punktów
    UEFA PRO - 0 godzin/punktów
    UEFA Elite Youth A - 2 godziny/punkty
    UEFA A - 2 godziny/punkty
    UEFA Goalkeeper A - 0 godzin/punktów
    UEFA B - 5 godzin/punktów
    UEFA Futsal B - 0 godzin/punktów
    Goalkeeper B - 0 godzin/punktów
    Futsal C - 5 godzin/punktów
   Edukator - 0 godzin/punktów


"Akademia Grassroots" tradycyjnie odwiedzi każdy Wojewódzki Związek Piłki Nożnej. Szczegółowy harmonogram znajdą Państwo poniżej.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności