Aktualności

1600 osób wzięło udział w Akademii Grassroots 2020. Zobacz materiały!

PIŁKA DLA WSZYSTKICH25.01.2021 
8. edycja Akademii Grassroots, choć zupełnie inna od poprzednich, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem jest zorganizowanie dodatkowej edycji. Około 1600 trenerów i innych osób pracujących na co dzień z młodymi piłkarzami, otrzymało dużą dawkę wiedzy – słuchali wykładów oraz rozmów o szkoleniu, a także zapoznali się z praktyką, czyli treningami pokazowymi. Dziś publikujemy wszystkie materiały z Akademii Grassroots 2020.

W pierwszym terminie konferencja odbyła się 19 i 20 grudnia 2020 roku, w drugim – zorganizowana w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie pierwszym i szybkie zajęcie przewidywanej liczby miejsc – 7 i 8 stycznia 2021 roku. Łącznie wzięło w niej udział około 1600 osób. Zaliczenie konferencji, które pozwala zdobyć punkty do przedłużenia licencji trenerskich, uzyskały 1523 osoby.

Całość zajęć (wykłady, obserwacja treningów pokazowych, dyskusje) przeprowadzono online. Była to pierwsza tak duża konferencja zorganizowana w takiej formule przez Polski Związek Piłki Nożnej.

W planie znalazły się cztery różne tematy. Jeszcze większy akcent niż zwykle położono na praktykę. Treningi pokazowe, które można było zobaczyć podczas konferencji, zostały zarejestrowane we współpracy z posiadającymi certyfikaty Polskiego Związku Piłki Nożnej: UKS Varsovia Warszawa (złoty certyfikat) i UKS Beniaminek Krosno (srebrny certyfikat). Organizatorzy dziękują obu akademiom za pomoc i zaangażowanie.

Dla osób, które chciałyby ugruntować wiedzę, z którą zapoznały się podczas konferencji, a także dla wszystkich nieobecnych, zebraliśmy komplet materiałów merytorycznych, tworzących program Akademii Grassroots 2020.

Otwarcie konferencji (Stefan Majewski)

WYKŁAD: Prezentacja inicjatyw Grassroots (Przemysław Prętkiewicz)

Panel dyskusyjny – część 1.

TRENING POKAZOWY: Otwarcie gry od bramkarza (UKS Varsovia Warszawa)

Panel dyskusyjny – część 2.

Zbiór środków treningowych – Tworzenie linii podania (UKS Varsovia Warszawa)

WYKŁAD: Planowanie procesu szkolenia w praktyce (Mirosław Wódkowski)

WYKŁAD: Zbiór środków treningowych – Gra 1x1 (Marcin Włodarski)

WYKŁAD: Coaching trenera (Bartłomiej Zalewski) – wprowadzenie do treningu pokazowego

TRENING POKAZOWY: Podanie o przyjęcie piłki. Decyzja pomiędzy podaniem a dryblingiem (UKS Beniaminek Krosno)

Podsumowanie konferencji (Michał Libich)

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności