PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Kiedyś i dziś nauczyciel informatyki, a w międzyczasie wójt gminy Dąbrowa. Swoje dwie wielkie pasje, czyli statystykę i futbol, od trzech lat łączy, wydając „Almanach Opolskiej Piłki Nożnej”. Ale to nie koniec jego piłkarskiej aktywności. Jest prezesem LZS Mechnice, dla którego od prawie 20 lat przygotowuje klubową gazetę, prowadzi typera, w którego bawi się 120 osób, a oglądanie w jego przydomowej „Świątyni Futbolu” finałów Ligi Mistrzów to już lokalna tradycja. Bez niego nie byłoby też słynnych słów „Jak wyliczył Tygodnik Kibica”. Poznajcie piłkarską historię Marka Lei.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Za nami druga odsłona organizowanego przez PZPN i Biedronkę konkursu #SwiezyTalent. Przypominamy, że aby wziąć w nim udział należało zamieścić w swoich mediach społecznościowych post ze zdjęciem Waszego ulubionego obiadu, który sprawdza się w diecie sportowca. Poniżej przedstawiamy trójkę zwycięzców, którzy w ramach nagrody otrzymają kosz warzyw i owoców, a także gadżety piłkarskiej reprezentacji Polski, w tym replikę koszulki reprezentacji.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Jesienią, gdy całą Europę zalała druga fala pandemii koronawirusa, rozgrywki XXI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników musiały zostać odwołane. Aby zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu z piłką przy nodze, Polski Związek Piłki Nożnej wspólnie ze sponsorami Turnieju: głównym – marką Tymbark – oraz brązowym – firmą Electrolux – przygotował „Zielone Wyzwania”, mające na celu pobudzić najmłodszych do sportowej aktywności.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Nowy Targ sportowo kojarzy się przede wszystkim z hokejem na lodzie. Tamtejsze „Szarotki”, czyli drużyna Podhala, to 19-krotny mistrz Polski (oraz 11-krotny wicemistrz i 17-krotny brązowy medalista). Ale nie brakuje tam fanów rekreacyjnego grania w piłkę. Troszczy się o nich Jan Buczek, od czterech lat stojący na czele Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności