PIŁKA DLA WSZYSTKICH

W niedzielę (2 lutego) zakończył się pierwszy turnus Zimowej Akademii Młodych Orłów 2020. Przez tydzień w Bydgoszczy trenowały najzdolniejsze piłkarki z kategorii U-13 oraz U-14. O przebiegu zgrupowania, jego uczestniczkach i ich drodze do reprezentacji Polski porozmawialiśmy z Pauliną Kawalec, selekcjonerką kadry U-15 i jedną z czworga trenerów głównych Zimowej AMO.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

W niedzielę (2 lutego) rozpoczął się drugi turnus tegorocznej Zimowej Akademii Młodych Orłów, w którym udział biorą chłopcy urodzeni w 2007 roku. W ostatniej chwili na liście uczestników doszło do jednej zmiany. Miejsce kontuzjowanego Bartosza Mazurka (AP Jagiellonia Białystok) zajął Jakub Michura (OKS Odra Opole).

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

To nie było gospodarskie losowanie. W Krakowie uroczyście rozlosowano grupy finałowe ampfutbolowych Mistrzostw Europy. Przeciwnikami Polaków będą Hiszpania, Szkocja i Ukraina. Z tą ostatnią zmierzymy się 13 września na stadionie Cracovii podczas meczu otwarcia wrześniowego Euro. – Nikogo się nie obawiamy, walczymy o medal – deklaruje trener brązowych medalistów poprzedniego Euro Marek Dragosz.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

- Mógłbym opowiadać, że wszyscy wokoło widzieliśmy, jaki to diament. Ale skłamałbym. Arek nie wyróżniał się jakoś specjalnie na tle swojej drużyny – mówi prezes Kolejarza Chojnice, pierwszego klubu na piłkarskiej drodze Arkadiusz Recy. Sprawdziliśmy, gdzie i jak swoją karierę rozpoczynał zawodnik SPAL i reprezentacji Polski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności