PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Zastanawialiście się kiedyś nad różnicami pomiędzy piłką seniorską a juniorską? Najczęściej w tym kontekście mówi się o samych zawodnikach, ale nie mniej istotna jest tutaj kwestia trenerów. Praca z dziećmi czy młodzieżą to zupełnie coś innego niż prowadzenie dorosłych piłkarzy. W zależności od tego, z jaką grupą pracują, szkoleniowcy mają przed sobą inne cele i zadania. W kolejnym tekście z cyklu „Trener radzi” Dawid Sut skupia się na elementach, jakie powinien opanować dobry trener pracujący z młodzieżą.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Kreatywność to bardzo ważny filar w szkoleniu dzieci i młodzieży. Zawodnicy kreatywni dzięki wychodzeniu poza ramy są w stanie robić różnicę i przesądzać o losach meczów. Chyba nie ma na świecie trenera, który nie chciałby mieć w swoim zespole zawodnika pokroju Andresa Iniesty czy Kevina De Bruyne. I właśnie o tym, jak zwiększyć szanse na wyszkolenie kreatywnego piłkarza, jest kolejne szkolenie Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Dwa lata temu talent Kuby Koszulińskiego dostrzegł sam Zbigniew Boniek. Mniej więcej w tym samym czasie chłopcem zainteresowały się akademie Wisły Kraków i Zagłębia Lubin, które zapraszały go na międzynarodowe turnieje. 12-latek brał w nich udział, ale nie zdecydował się na opuszczenie rodzinnego Podkarpacia. W rzeszowskiej Stali ma wszystko, czego potrzeba do odpowiedniego rozwoju, na czele z możliwością pracy z trenerem, któremu ufa. Po treningach może z kolei liczyć na wsparcie rodziców i niezawodnego dziadka. Poznajcie kolejnego bohatera cyklu „Oko na talent”.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłka nożna sprowadza się do tego, aby strzelić więcej goli od przeciwnika. Zdobywanie bramek to priorytet dla napastników, którym jednak – zwłaszcza na poziomie amatorskim – nie zawsze się to udaje. W naszym najnowszym filmie podpowiadamy, jak poprawić swoją skuteczność.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 Regulamin portalu DO 25.03.2019 Polityka prywatności