PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Polskie Orły to szkółka piłkarska założona w styczniu 2020 roku przez byłego reprezentanta Polski Mariusza Kukiełkę oraz znanego w środowisku skauta Artura Kaźmierczaka. Na pierwszy rzut oka – inicjatywa, jakich wiele. Tyle tylko, że panowie tę szkółkę założyli w Dublinie. I mimo pandemicznych ograniczeń, w Irlandii jeszcze surowszych niż w Polsce, akademia pięknie się rozwija.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Piłkarskie niższe ligi i rozgrywki amatorskie to kopalnia śmiesznych, strasznych, nietypowych, zaskakujących i przede wszystkim ciekawych zdarzeń. W „Krótkiej Piłce” będziemy starali się wybierać dla Was najsmakowitsze historie, które wydarzyły się na polskich boiskach i wokół nich. Dziś zapraszamy na 83. odcinek serii, pierwszy po najkrótszej w historii przerwie zimowej.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Wrodzona ostrożność każe mu do wszystkiego podchodzić z dystansem. Kiedy jednak już się do czegoś przekona, angażuje się w to na sto procent. Tak było z jazdą na rowerze, gimnastyką czy wreszcie z treningami piłkarskimi w klubie, do których przymierzał się przez pół roku. Szybko okazało się, że ma talent. W niedzielę (14 lutego) podczas turnieju o Puchar Prezesa PZPN Mateusz Moskaluk zademonstrował go szerszej publiczności.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska trenerskiego oraz podmiotów biorących udział w Programie Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich, trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów proponują dodatkowe wsparcie w zakresie merytorycznego obszaru treningu. Wsparcia tego udzielają przyjeżdżając do zainteresowanej szkółki i przeprowadzając edukacyjną wizytę monitorującą.

PIŁKA DLA WSZYSTKICH

Zakładając, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w czerwcu w Nowinach odbędzie się pierwsza edycja międzynarodowego turnieju dla dziewcząt w kategorii U-11 – Trzuskawica Cup. W rozgrywkach objętych Patronatem PZPN „Piłka dla wszystkich” wezmą udział 32 zespoły. Wśród nich Starówka Nowy Sącz, wyróżniająca się na tle pozostałych niecodzienną metodą rekrutacji nowych zawodniczek.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności